نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

زبور داوود علیه السّلام

 

کتاب عهدین،عهد عتیق،کتاب مزامیر یعنی زبور داوود علیه السّلام، مزمور 37 ، عبارات 8 و 9 چنین می گوید: ازغضب بر کنار شو و خشم را ترک کن. خود را مشوش مساز که البته باعث گناه خواهد شد. زیرا که شریران منقطع خواهند شد. و اما منتظران خداوند وارث زمین خواهند بود.همچنین مزمور 37 عبارات 17و 18می گوید: زیرا که بازوهای شریران، شکسته خواهد شد. و اما صالحان را خداوند تایید می کند. خداوند روزهای کاملان را می داند و میراث ایشان خواهند بود تا ابد الاباد.
و در همان مزمور 37 عبارات 21 و 22 آمده است: شریر قرض می گیرد و وفا نمی کند و اما صالح رحیم و بخشنده است.زیرا آنانی که از وی برکت یابند وارث زمین گردند. و اما آنانی که ملعون وی اند، منقطع خواهند شد.
عبارات مذکور در کتاب زبور بشاراتی به زمان خاص در آینده می باشد، در آن روزهای شگفت انگیز ، بندگان با تقوا، دارای فضیلت و صالح وارث زمین خواهند بود. حال آیه ای از قرآن را با یکدیگر می خوانیم:
وَ لَقَدَ کتَبنا فی الزَّبور مِن بَعدِ الذّکر اَنّ الارض یرثُها عبادی الصّالحون
و به تحقیق بعد از ذکر(تورات) در زبور (داوود) نوشتیم که البته بندگان صالح من وارثان زمین خواهند بود. (قرآن کریم؛ سوره انبیا(21)؛ آیه 105)

شگفت انگیز است که با وجود تحریفات بسیار عهد عتیق، هنوز هم بارقه هایی از نور هدایت در آن می تابد؛ خداوند برای اتمام حجت و هدایت حق جویان حقیقی، همیشه بارقه هایی از نور هدایتش را در میان تاریکی های تحریفات حفظ نموده است چنانچه قرآن کریم می فرماید:
یرِیدون أن یطفوا نور اللّه بأَفواههم و یأبى اللّه إلّا أن یتمّ نوره و لو کرِه الکفرون‏
می خواهند که نور خدا را با دهان های خود خاموش کنند ولى خداوند ابا دارد و جز این نمى‏خواهد که نور خود را به تمام و کمال اظهار دارد هر چند کافران ناخشنود باشند. (قرآن کریم؛ سوره توبه(9)؛ آیه 32)

در آیه مزبور خداوند به کتاب زبور داوود ارجاع می دهد و اشاره می کند که بندگان صالح، وارث زمین خواهند بود.
در روایات شیعه، به طور واضح، بندگان صالح خداوند که وارث زمین خواهند بود، حضرت مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف)، اهل بیت و یاران ایشان معرفی شده اند. (اصول کافی، تفسیر برهان، مجمع البیان،... ) در اینجا به ذکر دو نمونه از آن احادیث می پردازیم:
امام باقر علیه السلام فرمودند: قول خداوند عز و جل که فرمود أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ آنان[بندگان صالحی که وارثان زمین خواهند شد] آل محمد (صلى الله علیهم اجمعین) می باشند.
همچنین فرمودند: آنان اصحاب حضرت مهدی (علیه السلام) در آخر الزمان خواهند بود. (تفسیر برهان)
اشاراتی به این حقیقت همچنین از مدارک اهل تسنن بدست می آید. (ینابیع الموده، صواعق المحرقه، بعث و نشور...)
یا صاحب الزمان ما با تمام وجود در انتظار ظهورت هستیم و این برایمان بسیار دلگرم کننده است که به زمانی بنگریم که همه ی بندگان خدا، از هر رنگ، نژاد و ملیتی با همدیگر متحد شده و برای همیشه شادمان زندگی کنند...
برای مشاهده یا دریافت متن مقاله به صورت pdf اینجا را کلیک کنید.

در اين سايت براي استخراج آيات و روايات غالبا از دو نرم افزار "گنجينه روايات نور "و "جامع التفاسير نور "  اثر مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي استفاده مي شود.

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786