نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

نگرشی بر اختلاط اندیشه های بشری با آموزه های پیامبران الهی3

  • ایجاد شده توسط maseeh در 05 خرداد 1395
  • دسته بندی ها:

تحریف در آموزه های حضرت عیسی علیه السّلام


در میان پیروان حضرت عیسی علیه السّلام در همان آغازین سال ها فردی به نام پولس تیشه به ریشه شریعت و امر و نهی دینی زدپولس یهودی لجوجی بود که هرگز حضرت عیسی علیه السّلام را ندیده بود و مسیحیان را به شدت شکنجه می کرد و می کشت اما ناگهان مدعی شد در مکاشفه ای  حضرت عیسی علیه السّلام را دیده و بواسطه این مکاشفه ایمان آورده و از سوی حضرت عیسی مأمور شده است تا آیین آن حضرت را ترویج دهد.


پولس درباره خود اینگونه اعتراف می کند:


من مرد یهودی هستم، متولد طرسوس قیلیقیه، اما تربیت یافته بودم در این شهر درخدمت غمالائیل و در دقایق شریعت اجدادمتعلم شده، درباره خدا غیور می‌بودم، چنانکه همگی شما امروز می‌باشید. و این طریقت را تابه قتل مزاحم می‌بودم به نوعی که مردان و زنان رابند نهاده، به زندان می‌انداختم.(اعمال رسولان فصل 22 عبارت 3 و 4)


" لکن هر چیز مفید نیست. همه چیز برای من حلال است، لیکن نمی گذارم که چیزی بر من تسلط یابد." (رساله پولس به قرنتیان فصل 6 عبارت 12)


او اینگونه به پیروانش می گوید: پس کسی درباره خوردن و نوشیدن و درباره ی عید و هلال ماه و سبت بر شما حکم نکندچون که با مسیح از اصول بچه گانه دنیوی مردید، چگونه است که مثل زندگان در دنیا بر شما فرایض نهاده می شود؟ (رساله پولس به کولسیان فصل2 ، عبارات 16 و 20)


آری ، علی رغم اینکه حضرت عیسی علیه السلام فرموده بود " گمان مبرید که آمده ام تا تورات یا صحف انبیا را باطل سازم" ، " وای بر کسی که سبب لغزش باشد" از نظر پولس همه چیز جایز است همه چیز برای من حلال است."  او به همه تعلیم داد که احکام، بایدها و نبایدها، حلال ها و حرام ها... را نادیده بگیردند: " کسی درباره خوردن و نوشیدن و درباره ی عید و هلال ماه و سبت بر شما حکم نکند" ؛ در حالی که حضرت عیسی علیه السلام فرموده بود:" پس هر که یکی از این احکام کوچکترین را بشکند و به مردم چنین تعلیم دهد،‌در ملکوت آسمان کمترین شمرده شود". پولس گفت که پیروی و احکام بچه گانه است " چون که با مسیح از اصول بچه گانه دنیوی مردید، چگونه است که مثل زندگان در دنیا بر شما فرایض نهاده می شود؟" در حالی که حضرت عیسی علیه السلام فرموده بود " پس هر که مثل این بچه ی کوچک خود را فروتن سازد، همان در ملکوت آسمان بزرگتر است" و " و هر که یکی از این صغار را که به من ایمان دارند، لغزش دهد او را بهتر می بود که سنگ آسیایی بر گردنش آویخته در قعر دریا غرق می شد!" و ... 


او در مقابل وصی به حق حضرت عیسی علیه السّلام یعنی شمعون صفا-پطرس- قد علم کرد. به این ترتیب در همان آغاز دو شاخه در میان پیروان حضرت عیسی علیه السّلام ایجاد شد: مسیحیت پولسی عرفانی فاقد شریعت در مقابل مکتب توحید گرای با شریعت عیسی مسیح و پطرس. دیری نپایید که با دشمنی های کلیسا و مروجین مسیحیت پولسی تقریباً مکتب پطرسی از بین رفت و از پطرس نیز چون حضرت عیسی علیه السّلام جز نام و اندکی آموزه های ناقص و دستخورده چیزی باقی نماند. اما مسیحیت پولسی رشد یافت  و تبدیل به مسیحیت تثلیث گرای فاقد شریعت شد که همان مسیحیت فعلی ست که کاملاً بوسیله اندیشه های عرفانی شرک آلود گشته است. درراستای همین تحریفات سران مسیحیت پولسی بسیاری از کتب قدیمی را که منسوب به عیسی مسیح و پطرس بود حذف نمودند و حتی به آتش کشیدند. در اینجا عبارتی از یکی از این کتب را که در آن پطرس پولس را مخاطب قرار می دهد ارائه می کنیم. پطرس خطاب به پولس دروغگو می گوید:


آیا هرکسی می تواند صرفاً از طریق مکاشفه یا خوابی برای تعلیم مناسب گردد؟ و اگر معتقدی که این امر ممکن است از تو می پرسم که چرا آموزگار ما یک سال تمام برای کسانی که بیدار بودند مداوم و پایدار سخنرانی کرد؟ و چگونه ما کلام تو را باور کنیم که ادعا می کنی او بر تو ظاهر شد؟ او چگونه بر تو ظاهر گشت در حالی که تو نظراتی کاملاً خلاف آموزه های او را قبول کرده ای؟[...] اینک تو در مقابل منی که صخره محکم و بنیان مکتب هستم ایستاده ای!

پطرس مقدس خطاب به پولس در کتاب شبه-کلمنتین


Can anyone be rendered fit for instruction through apparitions? And if you will say, 'It is possible,' then I ask, 'Why did our teacher abide and discourse a whole year to those who were awake?' And how are we to believe your word, when you tell us that He appeared to you? And how did He appear to you, when you entertain opinions contrary to His teaching? [...] For in direct opposition to me, who am a firm rock, the foundation of the Church ,you now stand.”(St Peter addressing paul in the Pseudo-Clementinesn)


در این احتجاج می بینیم که پطرس از خود با نام صخره محکم و بنیان مکتب یاد می کند که این دو لقب از القابی ست که حضرت عیسی علیه السّلام به ایشان داده است. همانطور که در عهد جدید هم آمده است:پس وقتی اندریاس، شمعون را نزد عیسی برد، عیسی به شمعون نگاه کرد و گفت: توئی شمعون پسر یونا، ولی بعد از این"Cephas" [صیفا یا پطرس به معنی صخره] نامیده می شوی.( انجیل یوحنا، فصل 1 عبارت 42  ) 
و [عیسی علیه السلام فرمود:] به تو می گویم که تو "پطرس" هستی و من بر این "صخره" کلیسای خود  را بنا می کنم و نیروهای مرگ هرگز بر آن چیره نخواهد شد و کلیدهای پادشاهی آسمانی را به تو میدهم،  آنچه را که تو در زمین منع کنی در آسمان ممنوع خواهد شد و هر چه را که بر زمین جائز بدانی در آسمان جائز دانسته خواهد شد. (انجیل متی، فصل16  ، عبارات 18 و 19 )


همچنین در مجموعه ی عهدین انجیل یوحنا فصل دهم عبارات یازدهم و چهاردهم آمده است که حضرت عیسی علیه السلام خود را چوپانی نیکو معرفی فرمودند و سپس در فصل بیست و یکم عبارت 15 الی 17 آن حضرت در برابر باقی حواریون از شمعون می خواهند که چوپان گوسفندان، رهبر و حامی امت او، باشد.


همانطور که می بینیم، خداوند به عیسی بن مریم علیهما السلام وحی کرد تا شمعون را به عنوان وصی خود و رهبر امتش برگزیند. همچنین مشاهده می کنیم حضرت عیسی علیه السلام لقب "صیفا" را برای شمعون برگزید؛ "صیفا" واژه ای عبری می باشد که در عربی "صفا" تلفظ می شود و به معنای "صخره" می باشد که به "پترس" در یونانی ترجمه شده است و در انگلیسی "پیتر"  Peter تلفظ می شودشمعون می بایست محکم و استوار، مانند یک "صخره" مسئولیت سنگینی را به عنوان وصی، بر پا دارنده  و مفسّر سنت عیسی علیه السلام، بر دوش می کشید. اینک پولس کذاب با ادعای مکاشفه ای در مقابل او قدعلم کرده است و تعالیمی کاملاً متضاد آموزه های حضرت عیسی علیه السّلام را با عنوان تعالیم عیسی به مردم آموزش می دهد!!!


 

البته در تاریخ می بینیم که بسیاری از پیروان عیسی مسیح چون ایرنیوس در مقابل مسیحیت تثلیث گرا ایستادند. ایرنیوس مروج یکتاپرستی بود. یکی از بدعت هایی که در مسیحیت بوجود آمد عرفان بود « همه نوشته های مشهور او[اسقف ایرنیوس] مربوط به مقابله با عرفان است. اثر اصلی او از 5 کتاب تشکیل شده است در کتابی با عنوان "در برابر بدعت" Adversus haereses. به زبان یونانی در حدود سال 180 علیه بدعت ها نگاشته شد...» (Saint Irenaeus, Encyclopedia Britannica, Inc.)

 


«دکتر الین پجلز Dr. Elaine Pagels  کتاب  پولس عارف Gnostic Paul را نگاشت. این کتاب این نظریه را شرح می دهد که پولس رسول منشأ عرفان مسیحی ای [gnosticism گنوسیزم، ناستیسیزم] بود که تأثیرش بر  جهت دهی به کلیسای مسیحی اولیه بسیار زیاد بود...او رساله دکتری ای را که والتر بوئر Walter Bauer اولین بار در سال 1934 مطرح کرد دنبال می کند و معتقد است که کلیسای مسیحی در جامعه ای بنیان نهاده شد که از تعدادی دیدگاه های متضاد حمایت می کرد. عرفان به عنوان یک حرکت خیلی منسجم نبود...پیگلز مهمترین مدافع معاصر این باور است که بین بودائیسم و فرقه های مسیحی قرن سوم و چهارم که از سوی دانشمندان بدعت گذار مسیحی اولیه عرفان خوانده می شدند ارتباط وجود دارد... برخی دانشمندان مثل ادوارد کنزه Edward Conze و  الین پجلز ، معتقدند که عرفان آموزه های منتسب به عیسی مسیح را با آموزه های سنت های شرقی بهم می آمیزد. کنزه معتقد است که سنن هندو و بودایی بر عرفان اثر بسیاری زیادی گذاشته اند. او اشاره می کند که بودایی ها با توماس مسیحی Thomas Christians در ارتباط بودند. »( English Wikipedia)*


*شایان توجه است که در نوشتارهای این سایت در برخی موارد از مقالات تحقیقی دانشنامه ویکی پدیای انگلیسی استفاده شده است که توسط یهودیان و مسیحیان در اثبات ادعاهای یهودیت و مسیحیت بر مبنای کتب یهودی و مسیحی ای که از دیدگاه آنان موثق شمرده می شود نوشته شده است. تذکر این نکته نیز لازم است که درجه اعتبار آکادمیک ویکی پدیای انگلیسی به هیچ وجه قابل مقایسه با ویکی پدیای فارسی نیست. نشریه ی علمی انگلیسی Nature با تجربه ای قریب به 150 سال، که در سال2010 مسیحی توسط "گزارش نقل قولهای مجلات" Journal Citation Reportsبه عنوان ژورنال علمی ای که بیشترین ذکر نقل قول های مستند را در جهان داراست شناخته شد، در دسامبر 2005 گزارشی در مورد 42 مقاله علمی منتخب در ویکپدیایانگلیسی English Wikipedia و دایره المعارف بریتانیکا Encyclopædia Britannica جهت ارزیابی و مقایسه صحت و دقت این دو دایره المعارف انتشارنمود. نتیجه این ارزیابی این بود که ویکی پدیای انگلیسی از لحاظ دقت و صحت مقالات علمی بسیار به دایره المعارف بریتانیکا نزدیک است. 


 

from: Giles,J. (2005). "Internet encyclopaedias go head to head: Jimmy Wales' Wikipedia comes close to Britannica in terms of the accuracy of its science entries". Nature 438 (7070): 900–1. Bibcode:2005Natur.438.900G. doi: 10.1038/438900a. PMID 16355180.

 

 

در عین حال ما درصدد تأیید هرآنچه در ویکی پدیای انگلیسی عرضه شده است نیستیم لیکن با نقد و بررسی مستندات یهودی و مسیحی اثباتی خودشان در جهت روشن کردن حق و باطل استفاده می کنیم. چنانکه از کتبی چون صحیح بخاری سنی نیز که به هیچ وجه نزد ما معتبر نیست  نقل قول می کنیم در حالیکه درصدد تصدیق اینگونه کتب نیستیم بلکه به دنبال روشن کردن حقی هستیم که با قلم تحریف با باطل پوشانیده شده است. سعی ما بر آن بوده است که در عین ارائه کتب ارجاعی دانشنامه ویکی پدیای انگلیسی، مستندات یهودی و مسیحیِ غیر از این دانشنامه را نیز ارائه کنیم تا جایی برای شک در آنچه یهودیت و مسیحیت بدان معتقدند باقی نگذاریم.

 


ادامه دارد...

نگرشی بر اختلاط اندیشه های بشری با آموزه های پیامبران الهی

  

 

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786