نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

میلاد عیسی مسیح

  • دسته بندی ها:
image

کمر زمین قرن هاست که از بار سنگین ظلم و بیداد ظالمانی که بر دوش داشته است، شکسته؛ ظالمانی که برگزیدگان خدا را یکی پس از دیگری آزردند، به قتل رساندند یا کمر به قتلشان بستند.آه! آیا آن ظالمان نمی دانستند اگر به خاطر همان برگزیدگان خدا نبود -که بر شانه های زمین ایستاده بودند- زمین آنان را می بلعید و در بطن خویش به خاموشی می نشاند؟!

امروز صبح که زمین با نوازش نور طلایی آفتاب از خواب برخاست، خاطره هایش را مرور کرد؛ امروز که «دحو الارض» است زمین به یاد آورد که نخستین بار از قلب آب در نقطه ای که خانه ی خدا می رفت تا در آن جا برافراشته گردد، گسترده شد؛

زمین به یاد آورد که سال ها بعد از آن در چنین روزی شاهد میلاد پیامبری بود ابراهیم نام، پیامبری که می رفت تا پدر تمام موحدان عالم گردد، پیامبری که می رفت تا خالصانه یگانه جگرگوشه اش اسماعیل را به فرمان خدا قربانی کند، اما زمین آن روز نیز شاهد بود که کارد گلوی اسماعیل را نبرید چرا که پیامبر خاتم -محمد صلی الله علیه و آله و سلم- و منجی موعود -مهدی عج الله تعالی فرجه- از نسل او بودند، نام محمد و مهدی را از ابتدای خلقتش شنیده بود، اینک قلبش تنها به اشتیاق خاک پای آنان شدن می تپید.

آن گاه زمین به یاد آورد که سال ها بعد از آن در چنین روزی پیامبری دیگر قدم بر شانه هایش گذاشته بود، پیامبری عیسی نام که او نیز وعده ی آن پیامبر خاتم را داده و گفته بود که:

«رئیس عالم آن بیان کننده ی تمام حقیقت (محمد صلی الله علیه و آله) خواهد آمد»

عیسی همو بود که به عشق یک نماز با مهدی فاطمه به آسمان برده شد تا روزی بر گردنه ی افیق بیرون بیت المقدس فرود آید و به آن موعود از خاندان محمد در نماز اقتدا کند.

آری امروز زمین با این امید از خواب برخاست، هرچند قلب زمین از جفاها شکسته است و فریاد دادخواهی عیسای دلشکسته را به «دادگاه آسمان» شنیده است، اما امروز زمین به خود می بالد که سه روز است مسیحیان واقعی -آن پیروان پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله که مقام حقیقی عیسی را شناخته اند و در انتظار ظهور مهدی و عیسی علیهما السلام لحظه ها را شمرده اند- به دعا و نیایش و روزه برخاسته اند و امروز با چشمانی اشکبار و قلب هایی امید وار میلاد عیسی مسیح را با نماز و دعا برای ظهور مهدی و عیسی جشن می گیرند.

گوش های قلبت را بگشا! این زمین است که در روز میلاد خویش و در روز میلاد ابراهیم و عیسی علیهما السلام با ناله های جانسوز از خداوند ظهور مهدی و بازگشت عیسی را می طلبد تا دیگر ظالمان را بر دوش نکشد و فقط متواضعانه خاک پای عادلان باشد.

 

بنابر اعتقاد شیعه در روز ۲۵ ماه ذی القعده پیدایش زمین آغاز شده و به علاوه تولد دو پیامبر بزرگ الهی حضرت ابراهیم و حضرت عیسی علیهما السلام نیز در همین روز واقع گردیده است.

(مفاتیح الجنان) 

شایان تذکر است تقویم های عهدینی قمری بودند و بعدها یهودیان و مسیحیان تقویم های عهدینی را عوض کردند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به نوشتار تقویم های یهودی، مسیحی و اسلامیرجوع فرمائید.

 چنانچه در نوشتار ناگفته هایی از کریسمس ذکر شد شب میلاد یا ظهور میترا یا مهر که یکی از ریشه هاای تاریخ ساختگی کریسمس شد معادل 21 دسامبر است این احتمال وجود دارد که پیروان حضرت عیسی علیه السّلام از تاریخ واقعی میلاد آن حضرت آگاه بودند به همین دلیل کلیسا مانند سایر آموزه هایش در تلفیقی بین مسیحیت و میترائیسم تاریخ 25 را به جای 21 برای تولد نمادین حضرت عیسی علیه السّلام انتخاب کرد.

اما احتمالا برای توجیه انتخاب 25 به جای 21، بنا بر دایره المعارف بریتانیکا روز 25 مارس یعنی 4 روز بعد از اعتدال بهاری (21 مارس) را روز خلقت نور گفته و 9 ماه بعد از آن را میلاد مسیح قرار داد.از شما دعوت میکنیم نوشتار  ناگفته هایی از کریسمس را هم مطالعه بفرمائید.

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786