نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده عهد عتیق (قسمت اول)

  • ایجاد شده توسط maseeh در 28 آبان 1387
  • دسته بندی ها:
image

 

 

هنگاميكه ابراهيم علیه السلام همسرش هاجر و نخستين فرزندش اسماعيل علیه السلام را به فاران كه همان مكه ي امروزي است، برد، از خداوند اينچنين درخواست كرد:

ربنا اني اسكنت من ذريتي بواد غير ذي زرع عند بيتك المحرم ربنا ليقيموا الصلاة فاجعل افئدة من الناس تهوي اليهم و ارزقهم من الثمرات لعلهم يشكرون

خداوندا! همانا من، از فرزندانم را در زميني كشت نشده نزد بيت الحرام تو ساكن نمودم؛ پروردگارا تا نماز به پا دارند، پس قلبهایي از مردم را مشتاق به سوي آنان قرار بده و روزي كن ايشان را از بهره ها، باشد كه شكر گزار باشند. (سوره ابراهيم، آيه 37)

رب اجعلني مقيم الصلاة و من ذريتي ربنا و تقبل دعاء

پروردگارا مرا اقامه كننده نماز، قرار بده، از فرزندانم (نیز)، پروردگارا دعايم را قبول كن. (سوره ابراهیم، آیۀ 40)

با وجوديكه تورات امروزي (5 كتاب اول عهد عتيق از مجموعه عهدين Bible) بسيار تحريف شده است،(لطفاً مقالهدیروز تا فردارا در همین سايتmaseeh.ir مطالعه کنید.) اما به خواست خداوند بارقه هايي از نور حقيقت همواره در ميان ظلمات تحريفات مي درخشد، زيرا اين وعده خداوند است كه، نور او هرگز خاموش شدني نيست:

يريدون ان يطفئوا نور الله بافواههم و يابي الله الا ان يتم نوره و لو كره الكافرون

خواسته اند كه نور خدا را با دهانهايشان خاموش کنند در حاليكه خدا ابا دارد؛ نيست مگر اينكه خدا نورش را به تمام و كمال خواهد رسانيد، حتي اگر كافران ناراضي باشند. (سورۀ توبه، آیۀ 32)

اینک سفر پيدايش از عهد عتیق كنوني فصل 21 عبارات 17- 21 را مي خوانيم:

17. و خدا صداي پسر كوچك را شنيد، و فرشته ي خداوند از بهشت هاجر را خواند و به او گفت: هاجر تو را چه شد؟ ترسان مباش زيرا خدا صداي پسر كوچك را در آنجايي كه اوست، شنيده است.

18. برخيز ، پسر را برداشته او را به دست خود بگير، زیرا كه از او امّتي عظيم، بوجود خواهم آورد.

19. و خدا چشمان او را باز كرد تا چاه آبي ديد، پس رفته، مشك را از آب پر كرد و به پسر كوچك نوشانيد.

20. و خدا با پسر كوچك بود و او بزرگ شد و در صحرا ساكن شد و كمانگير شد.

21. و او ساكن صحراي فاران شد و مادرش همسري از مصر براي او گرفت.

با وجود تحريفات، همانگونه كه مي بينيم نشانه هاي خاصي در رابطه با قصّه ي ابراهيم و اسماعيل عليهما السّلام در تورات تحريف شده، وجود دارد؛ در عين حالی كه كاملاً نكات اشاره شده ي تورات تحريفي را تاييد نمي كنيم، امّا يكي از نكات مهم اين است كه طبق اين تورات محلي كه اسماعيل ساكن بود، فاران نام داشت. كليه دانشنامه هاي مجموعه ي عهدين (کتاب مقدس) بيان مي كنند كه فاران همانجايي است كه مکّه امروزي در آن واقع است.

بعدها وقتي حضرت ابراهيم علیه السّلام با اولين فرزندش اسماعيل علیه السّلام به بازسازي خانه ي كعبه پرداختند، ابراهيم علیه السّلام از خداوند خواست:

و اذ يرفع ابراهيم القواعد من البيت و اسماعيل ربنا تقبل منا انك انت السميع العليم - ربنا و اجعلنا مسلمين لك و من ذريتنا امة مسلمة لك و ارنا مناسكنا و تب علينا انک انت التّواب الرحيم- ربنا و ابعث فيهم رسولا منهم يتلوا عليهم اياتك و يعلّمهم الكتاب و الحكمه و يزكيهم انك انت العزيز الحكيم

و هنگاميكه ابراهيم و اسماعيل پايه هاي خانه را برافراشتند، ابراهيم فرمود: ای پروردگار ما، بپذير از ما، همانا تو شنواي دانايي – اي پروردگار! ما را دو مُسلم براي خود و از فرزندان ما امتي مُسلم براي خود، قرار ده، و مناسك ما را به ما بنمايان و به ما روکن، همانا تو توّابِ رحيمي. – اي پروردگار ما، از ميان آنان رسولي برانگيز كه تلاوت مي كند، آياتت را براي آنان، و كتاب و حكمت را به آنان مي آموزد و آنان را پاك و پاكيزه مي سازد، همانا تو عزيز و حكيمي. (سوره بقره، آيات 127- 129)

پس ما در آيات كريمۀ قرآن مي خوانيم كه حضرت ابراهيم علیه السّلام از خداوند درخواست مي كند كه پيامبر موعودي كه همه پيامبران وعده اش را داده بودند از نسل پسرش اسماعيل علیه السّلام باشد؛ و خدا به درخواست او پاسخ فرمود. بياييد حديثي در رابطه با اين آيات از حضرت محمّد صلی الله علیه وآله بخوانيم: من اجابت دعاي ابراهيم هستم... (تفسير برهان جلد1 و...)

حال بياييد عهد عتیق كنوني را ببینيم كه آن نیز تأیید مي كند، خداوند دعاي ابراهيم علیه السلام را اجابت نمود. در سفر پيدايش فصل17 عبارت 20 خداوند به حضرت ابراهیم علیه السلام می فرماید:

و اما در خصوص اسماعيل، تو را اجابت فرمودم. اينك او را بركت داده، بارور گردانم؛و او را بسيار كثير گردانم 12 رئيس از وي پديد آيند و امتي عظيم از وي بوجود آورم.

به خواست خداي قادر مطلق حتي وعده 12 امام معصوم(عليهم السلام) از نسل حضرت اسماعيل در تورات كنوني داده شده است؛ در نسخه هاي قديمي تر تورات عبري عبارت بالا به صورت پادشاه «مئد» (که با تلفظهای متفاوت آمده است كه معادل عبري محمد صلي الله عليه و آله مي باشد ) و دوازده شاهزاده آمده بود، که در ميان ساير تحريفات سعي داشته اند، آن 12 شاهزاده از نسل شاه انبیا، خاتم پیامبران را با 12 نفر ديگر جایگزین كنند.

تصور كنيد تورات حقيقي و تحريف نشده چقدر زيبا و روشنگر مي باشد و هنگامي كه امام مهدي عج الله تعالی فرجه الشریف ظهور نمايند تورات واقعي را آشكار خواهند كرد، و همه جهانيان خواهند دانست...

ما مسلمانان بر اساس قرآن،معتقديم نبوت به هر دو فرزند حضرت ابراهيم عليه السلام، اسماعيل عليه السلام اولين پسر ايشان و اسحاق عليه السلام كه چند سال بعد از اسماعیل به دنيا آمد، عطا شد؛ اما بنا بر آیات قرآن و عبارات عهد عتیق که قبلاً ذکر شد، واضح است كه حضرت ابراهيم عليه السلام از خداوند خواست تا پيامبر موعود، حضرت محمّد صلي الله عليه و آله، از نسل اسماعيل عليه السلام باشد؛ همان كسي كه با او كعبه را بنا كرده بوده.

در اینجا برای اینکه ثابت کنیم اهل کتاب تحريفات بسیاری وارد کتب آسمانی خود کرده اند اما در برخی موارد فراموش كرده اند كه بعضی از نكات را کاملاً تغییر دهند، تنها یک نمونه از این اشتباهات كه در تورات كنوني موجود است را مي آوريم. همان طور كه قبلاً هم اشاره كرديم، در واقع این خداوند است که اجازه نمي دهد نور هدايت اش خاموش گردد.

طبق اين تورات فعلي، اسماعيل علیه السلام اولين پسر ابراهيم علیه السلام بود و اسحاق علیه السلام پسري ست كه سالها بعد به اين دنيا آمد.

عهد عتيق، سفر پيدايش، فصل 17

1)و هنگامي كه ابرام 99 ساله بود،خدا بر ابرام ظاهر شد و به او گفت:من خداي متعال هستم پيش روي من راه برو و كامل شو

10) اين عهد من است كه بايد نگه داشته شود ميان من و شما، و هر كس از نسل تو هر پسري از ميان شما بايد ختنه شود.

23) و ابراهيم پسرش اسماعيل و همۀ خانه زادان و زر خريدان خود را يعني هر ذكوري كه در خانه ابراهيم بود گرفته، گوشت قلفه ي ايشان را در همان روز ختنه كرد، چنانچه خدا به او امر فرموده بود.

24) و ابراهيم 99 ساله بود كه مختون شد.

25) و اسماعيل پسرش، 13 ساله بود كه مختون شد."

همان گونه كه در عبارات بالا اشاره شد بنا بر تورات، پيمان ختنه توسط ابراهيم علیه السّلام در 99 سالگي او و 13 سالگي اسماعيل علیه السّلام بسته شده است. حال عبارت ديگري را از تورات فعلي نقل مي كنيم كه مي گويد وقتي اسحاق به دنيا آمد ابراهيم 100 ساله بود.

سفر پيدايش 21: 5

"و ابراهيم 100 ساله بود كه پسرش اسحاق به دنيا آمد."

 

حال بياييد داستان فرمان الهي قرباني كردن اسماعيل علیه السلام توسط ابراهيم علیه السّلام را كه در قرآن سوره صافات آيات 102-105 آمده است، بخوانيم:

فلما بلغ معه السعي قال يا بني إني أَرى في المنام أني أذبحك فانظر ماذا ترى قال يا أَبت افعل ما تؤمر ستجدني إن شاء الله من الصابرین - لما أسلما وتله للجبين -وناديناه أن يا إبراهيم - قد صدقت الرؤيا إنا كذلك نجزي المحسنين -

پس هنگامي كه (آن پسر) رشد يافت و با او به سعي و عمل شتافت ابراهيم گفت، اي پسرم همانا من در خواب ديدم كه تو را قرباني مي كنم، پس در اين واقعه نظر تو چيست؟ گفت اي پدر انجام ده آنچه امر شده اي، ان شاء الله مرا از صابران خواهي يافت. هنگامي كه هر دو تسليم (امر خدا) شدند، او را براي كشتن به روي افكند، و او را خواندیم كه اي ابراهيم به تحقيق تو مأموريت عالم رويا را انجام دادي، همانا ما نيكوكاران را چنين پاداش مي دهيم.

همانطور كه داستان در قرآن نقل شده است ابراهيم علیه السّلام به فرمان خدا مأمور شده بود تا اسماعيل علیه السّلام را به عنوان قرباني به درگاهش عرضه كند و ابراهيم و اسماعيل عليهما السّلام، هر دو تسليم درخواست خدا شدند امّا خداوند گوسفندي را براي قرباني فرستاد؛و در اين ابتلاء ميزان محبت ، فرمانبرداري، اعتماد و تسليم ابراهيم و اسماعيل عليهما السّلام در درگاه الهي، براي بشریت تا ابدیت، آشكار گرديد. (بايد اشاره كنيم كه خواب برگزيدگان الهي، عين واقيعت است؛برخلاف اكثر خوابهاي افراد معمولي. به عبارت ديگر فرد معمولي نبايد به خوابهايش اعتماد كند.)

در تورات كنوني گفته شده كه اسحاق عليه السّلام براي قرباني عرضه شده بود!!!

سفر پيدايش، فصل 22

"1و واقع شد بعد از اين وقايع كه خدا ابراهيم را امتحان كرده و به او گفت: اي ابراهيم عرض كرد: لبّيك

2 گفت: اكنون پسر خود را كه يگانه فرزند توست و او را دوست مي داري، يعني اسحاق را بردار و به زمين موريا برو، و او را آنجا به يكي از كوههايي كه به تو نشان مي دهم براي قرباني سوختني بگذران."

اجازه دهيد عبارت 2 از فصل 22 را دوباره با دقت بخوانيم؛ گفته است كه خدا به ابراهيم گفت تا تنها فرزندت را براي قرباني بياور! امّا طبق همين تورات، اسحاق عليه السلام اولين فرزند ابراهيم عليه السّلام نبود، به عبارت ديگر، اسحاق نمي توانست در آن زمان تنها پسر ابراهيم باشد براي اينكه اسماعيل قبل از اسحاق به دنيا آمده بود!

بنابراين واضح است كه در تورات اصلي، همانطور كه قرآن فرموده است اسماعيل، اولين فرزند و تنها پسر او در آن زمان بوده كه براي قرباني شدن برده شده بود. يكي از مسیرهاي تحريفات در تورات از این قرار است كه هر جا در عبارات تورات اصلی نام اسماعیل علیه السّلام ذکر شده بود، نام اسحاق علیه السّلام را جایگزین كرده اند؛ اما در عبارت فوق الذکر واژۀ تنها پسر به ارادۀ خداوند باقی ماند ؛یک مثل قديمي ایرانی هم مي گويد: دروغگو كم حافظه است! هدف آنان از جایگزینی نام اسحاق علیه السلام بجای نام اسماعیل علیه السلام این است که وعده ی پيامبر موعود آخر الزمان را که از نسل اسماعيل علیه السلام است، به تحریف از نسل اسحاق علیه السلام جلوه دهند و حق محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین را انکار نمایند.

واقیعت غم انگیز این است که دست نشاندگان شیطان همیشه خواسته اند حق محمد و آل محمد صلی الله علیهم اجمعین را غصب کنند.

اللهم العن اول ظالم ظلم حقّ محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک...

اين موضوع عهدِ با اسماعیل و نه با اسحاق علیهما السلام، در سخنان حضرت عيسي علیه السلام در انجيل بارنابا، فصل 43 نيز بيان شده است؛ البته شایان تذکر است که انجیل بارنابا صرفاً به عنوان یک منبع کمتر تحریف شده قابل بررسی می باشد.

"...يعقوب پاسخ داد: اي معلّم به ما بگو اين عهد با چه كسي بسته شده، يهوديان مي گويند با اسحاق است و اسماعيلي ها گويند با اسماعيل است. عيسي پاسخ داد: داوود پسر چه كسي و از كدام نسل بود؟ يعقوب جواب داد: از اسحاق، زيرا اسحاق پدر يعقوب بود و يعقوب پدر يهودا است كه داوود از ذريه اوست. پس عيسي فرمود: وقتي كه رسول خدا بيايد از نسل كه خواهد بود؟ حواريون جواب دادند: از داوود. پس عيسي پاسخ داد، با خود خيانت نكنيد زيرا كه داوود، او را در عالم ارواح، مولا مي خواند: "اينچنين خدا به مولاي من فرمود، بنشين به دست راست من، تا بگردانم دشمنان تو را زير قدم هاي تو. مي فرستد خدا عصاي تو را كه زود است صاحب تسلط شود در ميان دشمنانت." پس رسول خدا كه شما او را مسيحا مي ناميد، اگر پسر داوود باشد، چگونه داوود او را مولا مي خواند. تصديق كنيد مرا. زيرا كه به شما مي گويم، به درستيكه عهد، بسته شده با اسماعيل است نه با اسحاق." 

محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده عهد عتیق (قسمت دوم)

محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده عهد عتیق (قسمت سوم)

محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده عهد عتیق (قسمت چهارم)

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786