نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

حجاب: امری الهی، فرمان تمامی انبیاء علیهم السّلام(قسمت اول)

  • ایجاد شده توسط maseeh در 24 آذر 1393
  • دسته بندی ها:
image

همراهان ما آگاهی دارند که در این سایت یکی از مهمترین نکاتی که با استفاده از اسناد معتبر یهودی ، مسیحی ، سنی،... و شیعه بر آن تأکید داریم اینست که متأسفانه پس از انبیاء الهی  علیهم السّلام بسیاری افراد از امت انبیاء ، اوصیای برگزیده الهی آن انبیاء را رها کردند و به جای آنها از غاصبانی  پیروی کردند که آموزه های الهی انبیاء را یا نادیده گرفتند و یا تحریف کردند. در نتیجه این طردشدگی اوصیاء علیهم السّلام به تدریج -اما به یقین- آموزه ها و فرمان های الهی –چه به طور کامل چه قسمتی از آنها- با خواسته ها، افسانه ها، فلسفه ها و عرفان ها و فرضیه ها  و حدس ها و ...های بشری جایگزین شد. در واقع غصب منصب خدادای اوصیاء علیهم السّلام بوده است که همواره درها را به سوی تحریفات گشوده است و در نتیجه انواع مختلف تحریفات در طول تاریخ رخ داده و می دهد.برای نمونه آنچه  امروز در جوامع به اصطلاح مسیحی مشاهده می شود از آنچه خداوند خواسته و از طریق حضرت عیسی علیه السّلام فرمان داده بسیار دور است.یکی از این فرامین الهی که در این جوامع به تدریج رو به نابودی رفته حکم الهی حجاب است.

شایان توجه است که در نوشتارهای این سایت در برخی موارد از مقالات تحقیقی دانشنامه ویکی پدیای انگلیسی استفاده شده است که توسط یهودیان و مسیحیان در اثبات ادعاهای یهودیت و مسیحیت بر مبنای کتب یهودی و مسیحی ای که از دیدگاه آنان موثق شمرده می شود نوشته شده است. تذکر این نکته نیز لازم است که درجه ویکی پدیای انگلیسی به هیچ وجه قابل مقایسه با ویکی پدیای فارسی نیست. یک نمونه تحقیقات درباره اعتبار آکادمیک ویکی پدیای انگلیسی به قرار زیر است:نشریه ی علمی انگلیسی Nature با تجربه ای قریب به 150 سال، که در سال2010 مسیحی توسط "گزارش نقل قولهای مجلات" Journal Citation Reportsبه عنوان ژورنال علمی ای که بیشترین ذکر نقل قول های مستند را در جهان داراست شناخته شد، در دسامبر 2005 گزارشی در مورد 42 مقاله علمی منتخب در ویکپدیای
انگلیسی English Wikipedia و دایره المعارف بریتانیکا Encyclopædia Britannica جهت ارزیابی و مقایسه صحت و دقت این دو دایره المعارف انتشار نمود. نتیجه این ارزیابی این بود که ویکپدیای انگلیسی از لحاظ دقت و صحت مقالات علمی بسیار به دایره المعارف بریتانیکا نزدیک است.

 

(from: Giles,J. (2005). "Internet encyclopaedias go head to head: Jimmy Wales' Wikipedia comes close to Britannica in terms of the accuracy of its science entries". Nature 438 (7070): 900–1. Bibcode: 2005Natur.438.900G. doi: 10.1038/438900a. PMID 16355180.)

 

 در عین حال ما درصدد تأیید هرآنچه در ویکی پدیای انگلیسی عرضه شده است نیستیم لیکن با نقد و بررسی مستندات یهودی و مسیحی اثباتی خودشان در جهت روشن کردن حق و باطل استفاده می کنیم. چنانکه از کتبی چون صحیح بخاری سنی نیز که به هیچ وجه نزد ما معتبر نیست  نقل قول می کنیم در حالیکه درصدد تصدیق اینگونه کتب نیستیم بلکه به دنبال روشن کردن حقی هستیم که با قلم تحریف با باطل پوشانیده شده است. سعی ما بر آن بوده است که در عین ارائه کتب ارجاعی دانشنامه ویکی پدیای انگلیسی، مستندات یهودی و مسیحیِ غیر از این دانشنامه را نیز ارائه کنیم تا جایی برای شک در آنچه یهودیان و مسیحیان باور دارند باقی نگذاریم.

قرآن کریم ما را راهنمایی می کند که حق با باطل در نوشتارها و گفتارهای مخالفان پوشانیده شده است: و لا تلبسوا الحق بالباطل (حق را به باطل نپوشانید. آیه 42 سوره بقره(2)). همچنین روش احتجاج محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین با مخالفین نیز ما را به یافتن حقیقت در میان بواطیل راهنمایی می کند: به عنوان نمونه به  یکی ازمناظرات امام رضا علیه السّلام با  علمای ادیان متفاوت اشاره می کنیم که حضرت در عین تأیید نکردن کتبی که نزد آنان بود از عباراتی از همان کتب برای هدایت ایشان و روشن کردن بطلان ادعای ایشان استفاده می کنند. ما قسمتی از این مناظره را در مقاله مناظره امام رضا علیه السّلام عرضه کرده ایم.

 

 

اینک به موضوع این نوشتار می پردازیم:

 

...

حقیقتی که دانستن آن برای همه ضروری ست اینست که خداوند و فقط خداوند ازلی ست یعنی ازلاً بوده است. خداوند عالم مطلق  و قادر مطلق ازلاً از تغییرات بشری و به اصطلاح پیشرفت ها در زمان ها و مکان های مختلف بشری  آگاه بوده است. خداوند بر اساس خواسته ها و تغییرات بشر تغییر نمی کند و نیازی به تغییر ندارد در عوض این انسان است که نیاز به تغییر و تطابق با خواسته های عالی و خیرخواهانه خداوند دارد. خداوندِ آگاه به نیازها و تمامی خصوصیات بشر، بهترین و خالص ترین روش زندگی را برای او در قالب دین الهی تجوییز کرده است. روشی برای زندگی که محدود به زمان و مکان نیست. آنچه باید بدانیم اینست که زمان ها و مکان های زمینی جنبه های این سیاره و دنیا هستند و تنها مخلوقات محصور در این مرزها هستندیعنی جوانبِ زمانی و مکانی تنها مخلوقات را -و نه خداوند- را محدود می کند...خداوند خود خالق زمان و مکان است. بنابراین اعتقاد به اینکه آنچه خداوند دیروز گفته است امروز دیگر قابل استفاده نیست معادل است با نفهمیدن این مطلب: دیروز و امروز و فردا فقط برای ما به عنوان مخلوقات معنا دارد. علم خداوند قطعاً محصور در این جنبه ها نیست...خداوند عالم مطلق و قادر مطلق  یک روش خالص زندگی برای همه انسان ها در همه زمان ها و مکان های انسانی تجویز کرده است...

در نظر داشتن این نکته مهم است که یک جنبه از فرامین الهی ابلاغ شده از طریق رسل و انبیاء صلی الله علیهم اجمعین، تزکیه انسان ها بوده است:

لَقَدْ مَنَّ اللّهُ عَلَى الْمُؤمِنِينَ إِذْ بَعَثَ فِيهِمْ رَسُولًا مِّنْ أَنفُسِهِمْ يَتْلُو عَلَيْهِمْ آيَاتِهِ وَيُزَكِّيهِمْ وَيُعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَإِن كَانُواْ مِن قَبْلُ لَفِي ضَلالٍ مُّبِينٍ

به يقين خدا بر مؤمنان منت نهاد [كه] پيامبرى از خودشان در ميان آنان برانگيخت تا آيات خود را بر ايشان بخواند و تزکیه شان کند و كتاب و حكمت به آنان بياموزد قطعاً پيش از آن در گمراهى آشكارى بودند. (قرآن کریم، سوره آل عمران (3)، آیه 164)


 یکی از اوامر الهی برای تزکیه که از طریق انبیاء ابلاغ شده امر به حجاب است. امت انبیاء پیشین به تدریج با پیروی از هوای نفس شان و وسوسه های شیطانی ...این فرمان را نادیده گرفتند و نتیجه مستقیم این نافرمانی از هم پاشیدگی خانواده ها و انتشار اعمال زشت و قبیح و ارتباطات پیش از ازدواج و فرزندان نامشروع و...بوده است.متأسفانه برخی مسلمانان هم درحال طی کردن همین مسیر به سمت تباهی هستند. در حالیکه حضرت محمّد صلی الله علیه و آله و سلم بسیار تکرار کردند- از جمله در خطبه غدیر خم- که حلال ایشان تا روز قیامت حلال و حرامشان تا روز قیامت حرام است.

 

 فراموش نکنیم که همه انسان ها به پیروی از حضرت محمّد صلی الله علیه و آله و سلّم امر شده اند؛ قرآن کریم سوره اعراف( 7 ) آیه 158 می فرماید:

 

قُلْ يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنِّي رَسُولُ اللّهِ إِلَيْكُمْ جَمِيعًا الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ يُحْيِي وَيُمِيتُ فَآمِنُواْ بِاللّهِ وَرَسُولِهِ النَّبِيِّ الأُمِّيِّ الَّذِي يُؤْمِنُ بِاللّهِ وَكَلِمَاتِهِ وَاتَّبِعُوهُ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ

بگو اى مردم من پيامبر خدا به سوى همه شما هستم همان [خدايى] كه فرمانروايى آسمانها و زمين از آن اوست هيچ معبودى جز او نيست كه زنده مى‏ كند و مى‏ ميراند پس به خدا و فرستاده او كه پيامبر اُمّی* است كه به خدا و كلمات او ايمان دارد بگرويد و او را پيروى كنيد اميد كه هدايت‏ شويد.

 

(*دوستانمان را صمیمانه دعوت به مطالعه " پیامبر امّی، درس ناخوانده یا بیسواد؟!" دعوت می کنیم.)

 

ادامه دارد...


بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786