نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

شماره پانزده: عشاء رباني (ج)

نقد آیین عشاء ربانی :

1)   در دنیایی که هرروزه پرده های جهل و نادانی از برابر چشمان بشر برداشته می شود و حقایق تازه ای برای انسان کشف می شود و در جهانی که انسانها می خواهند آنچه را که قرار است معتقد شوند برهان خرد و منطق و عقل آنرا بپذیرد ، آری در چنین وضعیتی آیین مسیحیت فعلی از مراسمی به نام " عشاءربانی" سخن می گوید که هیچ عقل و منطقی آنرا نمی تواند بپذیرد ، سهل است که به آن لبخند تمسخر میزند. این خرافه که با خوردن نانی فطیر یا شکل دیگر ، جسم انسان تبدیل به جسم عیسی مسیح شده و با خوردن آن انسان هایی سرشار از گناه جسم حضرت روح اله را پیدا می کنند و با نوشیدن شراب متبرک خون او را دارا می شوند؛ آیا می تواند مورد قبول انسانهایی که در اوج شکوفایی علم و دانش زندگی می کنند قرار گیرد؟! قطعا پاسخ منفی خواهد بود و ما در آینده ای نزدیک که به خواست خدای یکتا درباره مسیحیت و علم سخن می گوییم روشن خواهیم نمود که فاصله بین آیینی که امروز آن را به حضرت مسیح منسوب می کنند و بین دانش و علم تا چه میزان ژرف وعمیق است، و آیا تبلیغ اموری چون عشاء ربانی می تواند برای مسیحیت مفید واقع گردد؟

2)   حق آن است که بگوییم مسیحیت امروزه برای بقای خود تلاش کرده و از هیچ ترفندی در جهت برجای ماندن خودداری نمی کند و بخصوص فعالیت خود را برروی ساده لوحان و زودباوران متمرکز نموده و دست به انجام اعمال بدون عقل و برهان می زند. اعمالی که ساخته و پرداخته ذهن پدران مقدس بوده و هیچ ماخذ و مدرک علمی برای آن وجود ندارد. از جمله این ترفندها مراسم عشاء ربانی است که تصور می کند با انجام این مراسم شور و هیجانی در میان مردم بوجود می آورند و ضمنا با خود می اندیشند که چه بهتر که با یک تیر دو نشان بزنیم. عیاشی و تفریح را باصطلاح با یک عمل مذهبی همراه کنیم ، آری با ایجاد جاذبه تصنعی و فراهم کردن محیطی سراسر گناه آلود با اختلاط زنان و مردان و دختران و پسران میخواهند ترویج مسیحیت نمایند!!

3)   جالب آن است که کشیش نان را قطعه قطعه کرده و هر قطعه را داخل دهان یک نفر می گذارد ولی توصیه اکید آن است که نباید شخص مصرف کننده دندان بر روی نان بگذارد و باصطلاح آن را بجود بلکه باید نان را فوری و بدون آن که زیر دندان ها قرار گیرد فرو ببرد چرا که اگر دندان روی قطعه نان قرار گیرد مانند آن است که گوشت عیسی مسیح را زیر دندان جویده است و به این ترتیب بدن مسیح را اذیت کرده ، باید پرسید که چگونه مجری برنامه به خود اجازه می دهد نان را تکه تکه کند و در دهان دیگران بگذارد! آیا تکه تکه کردن نان اذیت کردن بدن عیسی مسیح نیست؟!!

4)   سوال دیگری که مطرح می شود این است: چگونه می توان پذیرفت مسیح را که بیش از 1970 سال پیش به صلیب کشیده اند باید هرسال در هزاران کلیسا ( بلکه در برخی از کلیساها هر ماه یکبار) قطعه قطعه شده و در شکم میلیون ها مسیحی فرورفته و تمامی آنان را خدا نماید؟ آیا عقل و منطق چنین مطلبی را پذیراست؟ که هرساله میلیونها انسان تبدیل به عیسی مسیح شده و سرانجام سر از خدایی در آورند؟!!

5)   کدام علمی ثابت می کند که این نان و شراب در بدن شخصی که آن را می خورد و می آشامد مبدل به جسم و خون مسیح می شود. و واقعا چه ارتباطی را می توان بین عیسی مسیح و این عمل من درآوردی برقرار نمود؟

6)   سوال بعدی چنین است: اگر هر قطعه از آن نان را که یک نفر مسیحی می خورد بتوان یک عیسای کامل تصور کرد لازم است که در هرسال چند میلیون عیسی بصورت نان آفریده شوند تا خوراک مسیحیان گردند ، به علاوه که هر فرد مسیحی در مدت عمر خود 50 ، 60 ، 70 و... مسیح کامل را نوش جان فرموده است!! آیا این مطلب باور کردنی است؟ اگر پاسخ داده شود که عیسی مسیح را پاره پاره می کنند و می خورند پس باید گفت که جنایات پدران روحانی از جنایات یهودیانی که عیسی مسیح را به مرگ محکوم کردند هیچ دست کمی که ندارد بلکه بسیار فراتر و ظالمانه تر است زیرا که آنان در هرسال عیسی مسیح را پاره پاره می کنند!!

7)   پرسیده می شود، آیا نانی که خورده می شود پس از خوردن همانند دیگر غذاها دستخوش هضم می شود یاخیر؟ اگر پاسخ منفی باشد باید گفت هرفرد مسیحی که مثلا 80 سال عمر کرده باشد باید در این مدت عمر 60 عیسی را حداقل در شکم خود نگاه داشته باشد ، مگر شکم یک آدم چقدر جا دارد که این تعداد مسیح آن هم با طبیعت الهی در آن جای گیرد؟. و اما اگر بگویند که نان خورده شده نیز دستخوش هضم می شود که اشکال بسیار بزرگتر می گردد یعنی آن که العیاذبالله مقداری از نان مورد استفاده پس از طی مراحل هضم و جذب بصورت ماده دفعی از نقطه ای خاص از بدن خارج می شود که واقعا باید گفت وامصیبتا که سرانجام بدن حضرت مسیح که در واقع بدن خداست باید از کجای بدن خارج شود!! احسنت بر بنیانگزار آیین عشاء ربانی!!!.

8)   اگر با انجام عشاءربانی در هرسال میلیاردها مسیحی خدا می شوند چرا مسیحیان الوهیت را در عیسی مسیح منحصر می دانند و اساسا خدا بودن چه امتیازی برای حضرتش محسوب می شود؟ در حالی که هرساله این همه خدای تازه متولد می شود.

9)   چنانچه مسیحیان با خوردن نان متبرک و شراب خدا می شوند پس خدا یک فرزند به نام عیسی مسیح ندارد بلکه دارای میلیاردها فرزند است!!

10)    مساله بسیار مهم دیگر آنکه برگزاری آیینی چون عشاء ربانی هیچگونه فایده و خاصیت و بهره ای نخواهد داشت چرا که در جای جای کتاب عهد جدید تصریح شده که تنها ایمان به مسیح نجات بخش می باشد نه عمل :  " ما را نیز که در خطایای مردم بوده ایم با مسیح زنده گردانید زیرا که محض فیض نجات یافته اید.... زیرا که محض فیض نجات یافته اید بوسیله ایمان و این از شما نیست بلکه بخشش خداست و نه از اعمال تا هیچکس فخر نکند." رساله پولس به کشیشان باب 2 شماره های 5 و 8 و 9

 پس {بنا بر عهد جديد} نجات در ایمان است و بس و اعمال را در این ارتباط هیچ دخالتی نیست و لذا عشاء ربانی هم با همه مقدمات و موخراتش هیچ تاثیری در سرنوشت و آینده انسان نخواهد داشت.

پایان بحث عشاء ربانی

پاورقي:

1)ويليام ميلر امريكائي در سال 1919 به عنوان ميسيونر مذهبي به ايران آمد و در سال 1962 – بعد از 43 سال توقف در ايران- به كشور خود آمريكا بازگشت؛ وي تاليفات فراواني به زبان فارسي دارد كه كتاب فوق از جمله آنهاست.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786