نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

اشک های رسول خدا...

  • دسته بندی ها:
image

 ابن عباس گويد روزى رسول خدا (صلی الله علیه و آله) نشسته بودند كه حسن(علیه السّلام) آمد. حضرت چون او را ديدند گريستند و سپس فرمودند: نزد من نزد من اى پسرکم و او را به خود نزديك كردند تا بر زانوى راست خود نشانيدند. سپس حسين(علیه السّلام)  آمد. چون او را ديدند گريستند و فرمودند: نزد من نزد من اى پسرکم و او را هم نزديك كردند تا بر زانوى چپ خود نشانيدند. سپس فاطمه(سلام الله علیها) آمدند. چون ایشان را بدیدند گریستند و فرمودند : نزد من نزد من ای دخترم و ایشان را برابر خود نشانيدند. سپس امير المؤمنين (علیه السّلام) آمدند. ایشان را هم كه ديدند گريستند و فرمودند : نزد من نزد من ای برادرم و ایشان را هم در پهلوى راست خود نشانيدند.

 اصحاب آن حضرت گفتند: يا رسول اللَّه هر كدام‏ را ديدید گريستید؟ در میان آنها كسى نبود كه از ديدنش شاد شوید؟

آن حضرت فرمودند: به حق آنكه مرا به نبوت بر انگيخته و بر همه مردم برگزيد، من و اينان نزد خدا گرامى‏ ترين خلقيم و روى زمين كسى نيست كه از اينها نزد من محبوبتر باشد.

 اما على بن ابى طالب كه برادر من و همراه من و بعد از من صاحب امر است و صاحب لواء من در دنيا و آخرت و صاحب حوض من و شفاعت من است و سرور هر مسلمانى و امام هر مؤمنى است و پيشواى هر متقى و وصى و خليفه من بر خاندانم  و امتم در حیاتم و پس از مرگم است؛ دوستش دوست من و دشمنش دشمنم است؛ به ولايتش امتم مرحومه‏ اند و به دشمنی اش مخالف او از آن ملعون است؛ چون آمد گريستم براى آنكه يادم آمد نیرنگ امتم را با او پس از من تا آنکه او را از مسندم بردارند و خدا آن را براى او مقرر كرده پس از من، و سپس گرفتارى كشد تا ضربتى به سرش زنند كه ريشش از آن خضاب شود، در بهترين ماهى كه ماه رمضانست و خدا در آن قرآن را نازل كرده براى هدايت مردم و نشانه هایی از هدایت و فرق حق و باطل(فرقان).

 و اما دخترم فاطمه كه بانوى زنان جهانيان است از اولين و آخرين و پاره تن منست و نور ديده منست و ميوه دل منست و روح منست كه درون منست و حوراء انسيه است. هر زمان در محراب خود برابر پروردگارش جل جلاله بايستد نورش بفرشتگان آسمان بتابد چنانچه نور اختران بر زمين بتابد و خداى عز و جل بفرشتگانش فرمايد فرشتگانم ببينيد كنيزم فاطمه با نوى كنيزانم را برابرم ايستاده و دلش از ترسم مي لرزد و دل بعبادتم داده. گواه باشيد كه شيعيانش را از آتش امان دادم . چون او را ديدم بيادم افتاد آنچه پس از من با وى مى‏شود گويا مى‏بينم خوارى بخانه‏اش راه يافته و حرمتش زير پا رفته و حقش غصب شده و ارثش ممنوع شده و پهلويش‏ شكسته  و جنين او سقط شده و فرياد مي زند يا محمداه و جواب نشنود و استغاثه كند و كسى بدادش نرسد و هميشه پس از من غمزده و گرفتار و گريان است؛ يك بار ياد آورد كه وحى از خانه‏اش بريده و بار ديگر ياد جدائى من كند و شب كه صدای مرا نشنود به هراس افتد، صدایی که به آن گوش فرامی داد زمانی که من با تلاوت قرآن تهجد مي كردم. خود را خوار بيند پس از آنكه در دوران پدر عزيز بوده. در اينجا خداى تعالى او را با فرشتگان مأنوس سازد و او را بدان چه به مريم بنت عمران گفتند ندا دهند و گويند اى فاطمه خداوند تو را برگزيد و پاك كرد و بر زنان جهانيان برتری داد اى فاطمه برای پروردگارت فروتنی کن و سجود و ركوع كن با راكعان.  سپس بيمارى او آغاز شود و خدا مريم بنت عمران را بفرستد او را پرستارى كند و در بيمارى او انيس او باشد. اينجا است كه گويد پروردگارا من از زندگى دلتنگ شدم و از اهل دنيا ملولم مرا بپدرم رسان. خداى عز و جل او را به من رساند و اول كس از خاندانم باشد كه به من رسد، محزون و گرفتار و غمزده و شهيد بر من وارد شود و من در اينجا بگويم خدايا لعنت كن هر كه به او ظلم كرده و كيفر ده هر كه حقش را غصب كرده و خوار كن هر كه خوارش كرده و در دوزخ مخلد كن هر كه به پهلويش زده تا سقط جنين كرده و ملائكه آمين گويند.

 اما حسن كه پسرم و فرزندم و پاره تنم و نور ديده ‏ام و روشنى دلم و ميوه قلبم است و او سيد جوانان اهل بهشت است و حجت خداست بر امت؛ امرش امر من است و قولش قول من؛ هر كه پيرويش كند از منست و هر كه نافرمانيش كند از من نيست. چون او را ديدم بيادم آمد آنچه از اهانت پس از من بيند و تا آنجا كشد كه او را با زهر ستم و عدوات بكشند. در اينجا فرشتگان هفت آسمان بر مرگش بگريند و همه چيز تا پرنده هوا و ماهيان دريا بر او گريند. چشم كسى كه بر او بگريد كور نباشد روزى كه چشمها كورند  و هر كه بر او محزون شود روزى كه دلها همه محزونند دلش محزون نباشد و هر كه در بقيع او را زيارت كند قدمش بر صراط برجا ماند روزى كه همه قدمها بلغزند.

 و اما حسين از من است و پسر و فرزند من است و بهترين خلق است پس از برادرش و امام مسلمانان و سرور مؤمنان و خليفه خداوند عالميان است و فریادرس کمک جویان و پناه امان‏جويان و حجت خدا بر همه خلق و او سيد جوانان اهل بهشت است و باب نجات است؛ امرش امر من است و طاعتش طاعت من، هر كه پيرويش كند از من است و هر كه نافرمانيش كند از من نيست. چون ديدمش بيادم آمد كه بعد از من، به او چه مى‏شود.  گويا مى نگرم كه به حرم من و قرب من پناهنده شده و او را پناه ندهند، در خواب به آغوشش گيرم و بر سينه چسبانمش و به او دستور دهم که از خانه هجرتم بكوچد و او را بشهادت بشارت دهم. از آنجا به زمينى كه قتلگاه او است کوچ  کند ، زمين كرب و بلا و قتل و رنج. يك دسته مسلمانان ياريش كنند كه در روز قيامت سروران شهداى امتند. گويا مي نگرمش كه تيرى خورده و از اسبش به خاك افتاده و چون گوسفند سرش را مظلومانه ببرّند.

سپس رسول خدا (صلی الله علیه و آله) گريستند و كسانى كه گردشان بودند نیز گريستند و صداى شيون آنها بلند شد؛ و آن حضرت برخاستند در حالیکه مي فرمودند: خدايا به تو شكوه كنم از آنچه خاندانم پس از من با آن روبرو شوند. سپس وارد منزلشان شدند.

منبع: أمالي الصدوق ص 116


در اين سايت براي استخراج آيات و روايات غالبا از دو نرم افزار "گنجينه روايات نور "و "جامع التفاسير نور "  اثر مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي استفاده مي شود.

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786