نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

خانواده مقدس

  • دسته بندی ها:
image

خانواده مقدس

از ابن عبّاس نقل شده است که گفت: يك روز رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم نشسته بود و على، فاطمه، حسن و حسين نيز در نزد او بودند. پيامبر صلی الله علیه و آله فرمود: بارالها! تو مى‏دانى كه اينها اهل بیت من هستند و گرامى‏ترين مردم در نزد من‏ مى‏باشند، پس دوست بدار آن را كه آنها را دوست دارد، و دشمن بدار آن را كه با آنها دشمنى كند، سرپرستی کن کسی را که آنان را سرپرست بدارد، و عداوت كن با کسی به عداوت با آنها برخيزد، و يارى نما كسى را كه آنها را يارى كند، و آنها[اهل بيت پيامبر صلوات الله علیهم اجمعین ]را از هر گونه پليدى پاك بدار و از هر گونه گناهى معصومشان بدار و ايشان را به وسيله روح القدس تأييد فرما.


و سپس خطاب به على عليه السّلام فرمود: اى على! تو امام اين امّت و خليفه بر آنها بعد از من هستى، و تو هدايت‏كننده مؤمنان به سوى بهشت خواهى بود. و گويى دخترم فاطمه عليها السّلام را مى‏بينم كه در روز قيامت بر شترى از نور سوار است و در طرف راست وى هفتاد هزار فرشته و در طرف چپ او نيز هفتاد هزار فرشته قرار دارند و او زنان مؤمن امّت را به سوى بهشت راهنمايى مى‏كند.


پس هر زنى كه پنج نماز واجب را در روز و شب به جاى آورد، و ماه رمضان را روزه بگيرد، و حجّ [واجب] را به جاى آورد، و زكات مال خود را بپردازد، و از شوهر خود اطاعت نمايد، و پس از من على را سرپرست و رهبر خود بداند به شفاعت دخترم فاطمه عليها السّلام داخل بهشت مى‏شود، زيرا او بزرگ و سرور زنان عالميان است.


سؤال شد: يا رسول اللَّه! آيا فاطمه فقط سرور زنان زمان خويش است؟


پيامبر فرمود: اين مقام براى مريم دختر عمران بوده است، امّا دختر من فاطمه سرور زنان عالميان از اوّلين و آخرين ايشان است، و هنگامى كه او در محراب عبادت مى‏ايستد هفتاد هزار فرشته مقرّب به او سلام مى‏كند و او را همان گونه كه حضرت مريم را ندا مى‏كردند مورد خطاب قرار داده و مى‏گويند: خداوند تو را برگزيده، و از همه پليديها پاك نموده و بر زنان عالميان برترى داده است.


 سپس رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم متوجه على عليه السّلام گرديد و گفت: اى على! فاطمه پاره تن من است، و او نور چشم و ميوه دل من است، پس آنچه او را آزار دهد مرا نيز مى‏آزارد، و آنچه او را شادمان گرداند موجب شادمانى من مى‏شود، و همانا او در ميان اهل بيت من اوّلين كسى است كه به من مى‏پيوندد، پس بعد از من به او احسان و نيكى كن، و امّا حسن و حسين، پس آنها فرزندان و گلهاى خوشبوى من هستند، و آن دو سرور جوانان بهشت مى‏باشند پس آنها را مانند چشم و گوش خود گرامى بدار.


 سپس پيامبر دستش را به سوى آسمان بلند كرد و گفت: خداوندا! من تو را شاهد مى‏گيرم كه دوستداران آنان را دوست و دشمنان آنان را دشمن باشم، در صلح و سلامت خواهم بود با كسى كه با ايشان در صلح و سلامت باشد، و در حال جنگ خواهم بود با آنان كه با ايشان جدال و جنگ كند، و دشمن كسى خواهم بود كه با آنان دشمنى ورزد، و متولّى كسى خواهم بود كه اينان را سرپرست خود گرفته باشد.

 


 منبع:

زندگانى حضرت زهرا عليها السلام(روحانى) -ترجمه جلد 43 بحارالانوار (علامه مجلسی)


در اين سايت براي استخراج آيات و روايات غالبا از دو نرم افزار "گنجينه روايات نور "و "جامع التفاسير نور "  اثر مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي استفاده مي شود.

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786