نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

شماره چهار: ارزیابی محتوایی عهد عتیق (2ب)

ز) زنای با عروس

در باب سی و ششم از سفر پیدایش داستانی آمده که خلاصه اش چنین است:

یهودا نام -که به احتمال قوی پیامبر بوده- عروس خود تامار را بر سر راه می بیند و چون تامار لباس دیگری پوشیده و نقاب بر چهره آویخته بوده لذا یهودا او را نمی شناسد از اینرو به وی میل کرده و از او درخواست همخوابگی می نماید و اینکار انجام می پذیرد و تامار حامله می شود. وقتی به یهودا خبر می دهند که عروس بیوه ات حامله شده -شوهر وی یعنی فرزند یهودا از دنیا رفته بود- دستور می دهد او را باید بسوزانید و وقتی تامار نشانه های شخصی را که با او همبستری کرده به یهودا ارائه می کند، یهودا متوجه می شود که عامل و فاعل این عمل شنیع خود وی بوده است!!!

جالب آنکه تامار پس از طی مراحل حمل، دو فرزند پسر می زاید یکی را فارص و دیگری را زارح نامیدند و جابتر آنکه بنا به نقل انجیل متی باب اوّل، آنجا که نسب نامه عیسی مسیح مطرح می گردد دو نام فارص و زارح به عنوان دو تن از اجداد او ،عیسی مسیح، در نسب نامه آمده است!!

پس:

1) پیامبری به نام یهودا٢ با عروس بیوۀ خود زنا می کند.

2) عروس وی در چهرۀ زنان بدکار بر سر راه او می نشیند

3) از عمل شنیع وی با عروسش دو پسر به نام های فارص و زارح متولد می گردد.

4) این دو پسر از اجداد عیسی مسیح محسوب می شوند.

5) العیاذ بالله، حضرت عیسی مسیح حرامزاده ای بیش نیست.ح) دستور عجیب خدا به هوشع و امتثال نمودن هوشع

در کتاب هوشع نبی چنین می خوانیم:

" ابتدای کلام خداوند به هوشع – خداوند به هوشع گفت برو و زنی زانیه و اولاد زناکار برای خود بگیر زیرا که این زمین از خداوند برگشته سخت زناکار شده اند- پس رفت و جومَر دختر دبلایم را گرفت و او حامله شده پسری برایش زائید- و خداوند ویرا گفت او را یَزرعَیل نام بنه... پس بار دیگر حامله شده دختری زائید و او ویرا گفت او را لوروحامه نام بگذار... و چون لوروحامه را از شیر بازداشته بود حامله شده پسری زائید- و او گفت نام او را لوعمّی بخوان." ( کتاب هوشع نبی، باب اوّل ، شماره های 2 الی 9)

خلاصه آنکه خدای تورات و عهد عتیق به پیامبر برگزیده اش دستور می دهد که زنی بدکاره برای خویش اختیار کن٣ و او هم امر خداوند را امتثال نموده و از این انتخاب فرخنده! یعنی انتخاب زنی بدکاره سه فرزند پیدا می کند که به صریح کتاب هوشع آن سه نیز سه اولاد زناکارند.

شیرین تر دنبالۀ مطلب است :

" به برادران خود عمّی بگوئید و به خواهران خویش روحامه . محاّجه نمائید، با مادر خود محّاجه نمائید زیرا که او زن من نیست و من شوهر او نیستم لهذا زنای خود را از پیش رویش و فاحشگی خویش را از میان پستانهایش رفع بنمائید." ( کتاب هوشع نبی، باب دوّم، شماره های 1 و 2)

در اینجا صریحاً روشن می شود که جومر زن واقعی هوشع نیست و هوشع با او عمل منافی عفت صورت داده آنهم نه یکبار بلکه چندین بار و در نتیجه ارتکاب اعمال شنیع سه فرزند از او دارا شده که یکی از آنها یزرعیل است و خطابات اخیره هوشع متوجه اوست.

جالب آنکه هیچ حجت وحیانی هم در خطابات مراعات نمی شود و کلمات رکیک آمده در متن در کمال وضوح میزان ادب و تربیت و مبادی بودن هوشع را به آداب انسانی نشان می دهد!!

آنچه به صورت گزیده آمد مطالبی بود که عهد عتیق دربارۀ پیامبران الهی آورده و با کمترین دقتی روشن می شود که در جهت تربیتی، مطالب مندرج در کتاب مذکور تا چه حد می تواند مفید باشد و چگونه می تواند پیامبران را به الگو و اسوۀ ملکات و فضائل اخلاقی و انسانی معرفی نماید.

آری خدائی که آنگونه معرفی شد، باید که پیامبرانی اینچنین داشته باشد!

و اما ببینیم قرآم مقدّس پیامبران را چگونه معرفی می کند. در این کتاب عزیز و عظیم الهی می خوانیم که "پیامبران در نزد ما برگزیده نیکوکاران اند". [قرآن کریم؛ سورۀ ص (38) ، آیه 47]

یعنی در میان انسان های نیکو کردار و صالح، پیامبران بهترین آنها محسوب می شوند. کسانی که لکه شرک و بت پرستی به دامانشان ننشسته است؛ مردمان بزرگ خوش عملی که هرگز گرد گناه و خلاف نگشتند؛ اعمال ننگین و منافی عفت از ساحتشان دور بود؛ کسانی که در زمینه راستگوئی برجسته و بلند مرتبت اند؛ افراد پاکی که نسبت به عفت و ناموس بسیار حساس و متعصب می بودند؛ بزرگ مردانی که اگر ترک اولائی را مرتکب می شدند به درگاه قدس احدیت پناه آورده و با توجه و انابه از یک ترک اولی معذرت خواهی می نمودند. آری بر خلاف گفتۀ مستر هاکس، که تمامی کتاب مقدس را کلیتاً الهامی می داند، ما معتقدیم که براستی کتاب مقدس نه تنها کلیتاً بلکه بصورت جزئی هم کلام خدا نیست و ساحت قدس الوهیت منزه از انزال اینگونه جملات و کلمات می باشد.

از خدای متعال هدایت را خواهانیم

پاورقی

1. انجیل متی ، باب اول، شماره 6

2. پیامبری وی از حکمی که دربارۀ سوزاندن تامار می دهد مشخص می شود.

3. معلوم نیست که انتخاب این زن از طریق ازدواج بوده و یا انتخاب آزاد

قسمت قبل: شماره چهار: ارزیابی محتوایی عهد عتیق (2الف)

قسمت بعد: شماره پنج: تحقیقی پیرامون عهد جدید(الف)

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786