نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

...و حضرت محمّد صلی الله علیه و آله آمد

  • ایجاد شده توسط maseeh در 29 بهمن 1389
  • دسته بندی ها:
image

حضرت محمد صلی الله علیه و آله در سال 570 مسیحی یعنی قرن ها پس از پیامبر اولوالعزم پیشین، حضرت عیسی مسیح علیه السلام،  به دنیا آمدند. در قرن پنجم مسیحی، کلیسا -که می رفت تا برای قرن های متمادی بر اروپا حکمرانی کند خواندن بسیاری از اناجیل را حرام اعلام کرد. این قرونی را که طی آن کلیسا بر اروپا حکمرانی می کرد با عنوان "عصر تاریک"Dark Ages می شناسند. در این قرون و پس از آن کلیسا بر اساس مسیحیت تحریف شده و نه آموزه های حضرت عیسی علیه السلام و از طریق تفتیش عقاید مردم و مجازات آنها مانع گسترش و توسعه علم می شد.

برای مثال زمانی که گالیله بر اساس نوشته ها و یافته های دانشمندان مسلمان اعلام کرد که زمین به دور خورشید می چرخد او را شکنجه و مجبور به اظهار ندامت از نظریه اش کردند. (مراجعه کنید به مقاله "اروپا، مسیحیت و اسلام" در این سایت). در بسیاری از آن اناجیلی که از سوی کلیسا حرام اعلام شده بود به مفاهیم تثلیث و به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی علیه السلام و مانند آن – که نه توسط حضرت عیسی علیه السلام که توسط پولس پایه گذاری شد- اشاره ای نشده بود و بشارتهایی به آخرین پیامبر الهی و نام او آمده بود. تاریخ می گوید که زمانی که حضرت محمد صلی الله علیه و آله به دنیا آمدند هنوز برخی از این اناجیل در دسترس بودند و پیروان بسیاری هم داشتند. برای مثال در انجیل بارنابا -که رونوشتی قدیمی از آن در قرن شانزدهم زمانی که کلیسا پس از عصر تاریک ضعیف تر می شد در کتابخانه پاپ سیکستوس پنجم Pope Sixtus the fifth یافته شد – به عبارت هایی چون عبارت زیر بر می خوریم:

...فرستاده خدا که پیش از من آفریده شد و پس از من خواهد آمد و کلمات حقیقت را خواهد آورد به طوریکه دین او پایانی نخواهد داشت. (فصل 42، عبارت 17)

(۵) (عیسی گفت:) «لیکن تسلی من در آمدن پیغمبری است که هر اعتقاد دروغی را دربارهٔ من از میان خواهد برد و آیین او امتداد خواهد یافت و همهٔ جهان را فرا خواهد گرفت؛ زیرا خدای به پدر ما ابراهیم چنین وعده فرموده‌است

(۶) «همانا آن چه مرا تسلی می‌دهد آن است که آیین او را هیچ نهایتی نیست؛ زیرا خدای او را درست نگهداری خواهد فرمود

 (فصل 97، عبارت 5 و 6)

(۱۸) «همانا نام مبارک او محمد است

(۱۹) آن وقت جمهور مردم صداهای خود را بلند نموده و گفتند: ای خدای، بفرست برای ما پیغمبر خود را، ای محمد، بیا زود برای رهایی جهان

 (فصل 97، عبارت 18 و 19)

لازم به تذکر است که به هیچ وجه انجیل بارنابا انجیل حقیقی حضرت عیسی علیه السلام نمی باشد بلکه صرفا در برخی از عبارات به عنوان منبعی کمتر تحریف شده قابل رجوع است.

در انجیل بارنابا نقل شده است که خداوند به ابراهیم درباره فرستاده خدا (محمد صلی الله علیه و آله) وعده داده بود. در عهد عتیق کنونی، سفر پیدایش، فصل 17، عبارت 20 می خوانیم:

اما در خصوص اسماعیل من تو را اجابت فرمودم. اینک او را برکت داده، بارور گردانم، و او را بسیار کثیر گردانم. دوازده رئیس از وی پدید آیند، و امتی عظیم از وی بوجود آورم.

همانطور که اشاره شد بشارت هایی درباره حضرت محمد صلی الله علیه و آله و 12 امام علیهم السلام  از سوی الله داده شده است.

با مقایسه زمان تولد حضرت محمد صلی الله علیه و آله و زمانی که کلیسا حرام بودن بیش از یکصد انجیل متفاوت را اعلام کرد ( توسط پاپ سنت گلاسیوس Pope St. Gelasius در اواخر قرن پنجم میلادی) واضح است که زمانی که حضرت محمد صلی الله علیه و آله دعوت الهی خود را آغاز کردند بسیاری از آن اناجیل در دسترس بودند. در قرآن سوره اعراف(7) آیه 157 می خوانیم:

الذى يجدونه مكتوبا عندهم فى التورئة و الانجيل‏

... کسی که او را نوشته شده در نزدشان در تورات و انجیل می یابند...

در اینجا خداوند اشاره می فرماید که در تورات و انجیل تحریف نشده بسیاری حقایق درباره حضرت محمد صلی الله علیه و آله نوشته شده بود . و نیز در قرآن کریم در سوره مائده(5) آیه 15 می خوانیم:

يأهل الكتاب قد جاءكم رسولنا يبين‏ّ لكم كثيرا مما كنتم تخفون من الكتاب

ای اهل کتاب (یهودیان و مسیحیان) رسول ما به سوی شما آمد، که آشکار می کند بسیاری از حقایق کتاب آسمانی را که پنهان می کردید...

الله در این آیه می فرماید که آنها بسیاری از نوشته ها و حقایق را پنهان می کردند. به علاوه در قرآن در سوره بقره (2) آیه 146 آمده است:

الذین اتینهم الکتاب یعرفونه کما یعرفون ابناءهم

کسانی که به آنها کتاب (تورات و انجیل)داده ایم  او را مثل پسران خود می شناسند...

زمانی که پیروان تورات (یهودیان) و پیروان انجیل (مسیحیان) حضرت محمد صلی الله علیه و آله را ملاقات کردند او را مانند پسران خود می شناختند. نشانه های حضرت محمد صلی الله علیه و آله در کتبی که در دست آنها بود اینچنین آشکار بود. جای بسی تأسف است که انسان ها برای رسیدن به آرزوهای دنیایی خود حاضرند همه چیز حتی کلام خداوند را زیر پا بگذارند. آیا آنها باور ندارند که روزی به سوی خداوند باز خواهند گشت و تنها روزگاری اندک در این دنیا خواهند ماند.

در قرآن کریم سوره صف(61) آیه 6 آمده است:

و إذ قال عيسى ابن مريم يبنى إسر ءيل إنى‏ رسول الله إليكم مصدقا لما بين‏ يدى من التورئة و مبشرا برسول يأتى من بعدى اسمه أحمد 

و به یاد آر زمانی را که عيسى بن مريم گفت: اى بنى اسرائيل، من پيامبر خدا بر شما هستم. آنچه که پیش از من بود از تورات، را تصديق مى‏كنم، و به پيامبرى كه بعد از من مى‏آيد و نامش احمد است، بشارتتان مى‏دهم…

آری، حضرت محمد صلی الله علیه و آله که هفت روز پس از تولدشان نام احمد یعنی ستایش شده بر ایشان نهاده شد چرا که در آسمانها و زمین ستایش می شدند، آنچنان که پیامبران پیشین بشارت داده بودند آمد. از آنجایی که نور خداوند همواره حتی در تاریکی های تحریفات می درخشد.

 در عهد جدید کنونی در انجیل یوحنا فصل 14 عبارت  29 و 30 می خوانیم:

و الان قبل از وقوع به شما گفتم تا وقتی که واقع گردد ایمان آورید.

(عیسی گفت:) بعد از این بسیار با شما نخواهم گفت، زیرا که رئیس این جهان می‌آید ...

 همچنین در فصل شانزدهم همین انجیل یوحنا، به نقل حضرت عیسی علیه السّلام آمده است:

۱۲- من هنوز حرف بسیار دارم که به شما بگویم، امّا شما اینک توانایی تحملش را ندارید.

۱۳- امید است آن هنگام که او «روح حقیقت» بیاید، شما را به «تمام حقیقت» هدایت خواهد کرد، زیرا او از خود سخن نخواهد گفت بلکه هرآنچه را می شنود هم آن را باز خواهد گفت؛ او از آینده به شما خبر خواهد داد.

 

محمد صلی الله علیه و آله وعده عهد عتیق

محمد و آل محمد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786