نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

حقایقی پنهان از واقعه فاطیما(قسمت سوم)

  • ایجاد شده توسط maseeh در 09 مهر 1389
  • دسته بندی ها:

بررسی منشاء تثلیث

 تثلیث بدعت کلیسای روم است و تثبیت آن بدعت آن به قرن پنجم مسیحی بر می گردد(واژه نامه جهانی  عهدین-(The Universal Bible Dictionary یعنی مفهوم تثلیث بیش از چهارصد سال پس از پیامبر خدا، حضرت عیسی علیه السلام، به طور رسمی تثبیت شد. تثلیث ریشه در باورهای کافران باستان دارد. برخی از این تثلیث ها که در میان کافران و مشرکان باستان وجود داشته است در بسیاری از کتاب ها از جمله " مسیحیت: برخی منابع آموزه ها و نمادگرایی های آن" چاپ لندن، قرن 20 مسیحی، نوشته جی، بی هَنِی J. B. Hannay  لیست شده است.

شما را صمیمانه دعوت می کنیم به مطالعه مقاله " ناگفته هایی از عید پاک" در این سایت که در آن به برخی فرهنگ های کفری که بر مسیحیت تاثیر گذاشتند و خداهای سه گانه آنها اشاره شده است؛ همچنین به تثلیث 1 و تثلیث 2 از سلسله نوشتارهای استاد دکتر فریدونی.

در طول تاریخ بسیاری از مردمی که در مقابل تثلیث در مسیحیت مقاومت کردند به صورت وحشیانه ای اعدام شدند؛ یکی از این افراد، پزشکی اسپانیایی به نام مایکل سروتوس Michael Servetusبود که در ژنوا سوئیس در 26 اکتبر 1553 مسیحی در سن 42 سالگی به همراه کتابش به نام "اشتباهات تثلیث"The Errors of Trinity که به دور کمرش بسته بودند در آتش سوزانده شد.

او در بخشی از کتابش گفته بود:"فیلسوفان یک وجود مجزای سومی که حقیقتا و واقعا از آن دو دیگر متمایز است اختراع کردند که آن را نفر سوم یا روح القدس می نامند و تثلیثی خیالی، "سه وجود در یک ماهیت" را طرح ریزی کردند. اما در واقع سه خدا یا یک خدای سه گانه را به نام "وحدانیت" با فریب و تزویر به ما قالب کردند؛ و در حالیکه این سه را -که پس از اختراع خود اقانیم می نامند- تصدیق می کنند آزادانه تعدد وجود، تعدد جوهر، تعدد ذات و تعدد ماده را تایید می کنند. و در حالیکه به جِد نام خداوند را بر آن حمل می کنند تعدد خدایان را پذیرفتند...اگر چنین است پس چرا سه خدا پرستان ها Tritorites که قائل به وجود سه خدا هستند مورد اتهام قرار گرفته اند، در صورتی که آنان هم سه خدا یا یک خدای سه گانه ابداع کرده اند... ما کافر شده ایم، انسانهایی بدون خدا. چرا که به محض آنکه می کوشیم درباره خداوند بیاندیشیم  به سمت سه شَبَح کشانده می شویم و در نتیجه هیچ نوع وحدانیتی در تصور ما باقی نمی ماند..."

قرآن در این باره می فرماید:

لقد كفر الذين قالوا إن الله ثالث ثلثة و ما من إله إلا إله واحد و إن لم ينتهوا عما يقولون ليمسن الذين كفروا منهم عذاب أليمٌ

آنها كه گفتند: «خداوند، يكى از سه خداست» به يقين كافر شدند؛ معبودى جز معبود يگانه نيست و اگر از آنچه مى‏گويند دست بر ندارند، عذاب دردناكى به كافران آنها خواهد رسيد. (سوره مائده(5)، آیه 73)

 

بررسی احتمالات

ما در این مقاله تنها کوشیده ایم تا حقایق خاصی را به دوستان منصف و خردمند خود ارائه کنیم؛ پنهان کاری ها و شواهد به این حقیقت اشاره دارند که حقیقت پیرامون این به فرض مکاشفه فاطیما بسیار تحریف شده است لیکن ما اصرار نداریم که بگوییم که بانوی تجلی در فاطیما حضرت فاطمه سلام الله علیها بوده است. البته اگر آن بانو حضرت فاطمه سلام الله علیها بودند و از آنجایی که ایشان بسیار مهربان و خیرخواه به بشریت هستند حتما توجه اصلی ایشان به نجات مسیحیان از مسیر تحریف شده ای که انتخاب کرده اند می بود و هدفشان هدایت ایشان به رستگاری جاویدان از طریق دعوت دوباره آنان به حقیقت الله می بود؛ و اگر آن بانو حضرت مریم سلام الله علیها بودند قطعا مسیحیان را به همان حقیقت الله دعوت می کردند؛ و اگر ایشان حضرت مریم سلام الله علیها بودند حضرت فاطمه سلام الله علیها را دوباره به مسیحیان معرفی می کردند تا شاید آنان نور حق را ببینند؛ و شاید این جمله از کتاب مکاشفات فعلی را میخواندند- آخر در میان تحریفات شعاع هایی از نور الله هنوز می درخشد-:

 و علامتی عظیم در آسمان ظاهر شد: زنی که آفتاب را دربر دارد و ماه زیرپایهایش و بر سرش تاجی از دوازده ستاره است (سفر مکاشفات، فصل دوازدهم، عبارت اول)

 همانطور که مسیحیان باور دارند این عبارت مکاشفه ای درباره آینده در آخر الزمان است؛ بانویی با شکوه با 12 ستاره! این بانو چه کسی جز حضرت فاطمه سلام الله علیها و 12 امام معصوم علیهم السلام، 12 ستاره درخشان بر تاج افتخار آن بانو، می تواند باشد ؟!

دوستانمان را دعوت می کنیم به مطالعه کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده کتاب مقدس در این سایتmaseeh.ir

 و شاید همه چیز تصور آرزومندانه سه کودک تحت تاثیر بینش روستایی حامی دین در مقابل دیدگاه شهری سکولار در آن زمان بوده است و...گفته شده است که "کودکان لوسیا را دوست می داشتند و ستایش می کردند. او داستان پرداز و افسانه سرایی توانا و حکایت گویی با استعداد بود...پدر دو مارچی گفت که او کودک زیبایی نبود ... مادرش به خوبی این مسئله را که کوچکترین دخترش مکاشفاتی داشت نپذیرفت زیرا که فکر می کرد او تنها برای جلب توجه دروغ می گوید." (از ویکی پدیا انگلیسی). علاوه بر این از خود لوسیا نقل شده است که گفت:" وقتی که این دعای حقیر را بارها و بارها در حالی که به مجسمه بانو خیره شده بودم تکرار کردم به نظرم رسید که مجسمه بانو با یک نگاه مهربان و حرکت  محبت آمیز به من لبخند زد که اطمینان دهد دعای مرا قبول کرده  است..." (فاطیما به روایت لوسیاFatima in Lucia ‘s Own Words)

  در هر حال الله اعلم. لیکن تفکر برانگیز است که اگرچه در میان مسیحیان چنین به اصطلاح مکاشفاتی بسیار گزارش شده است این مورد خاص که نامی باشکوه، "فاطیما"دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. عظمت نام فاطمه

آری تنها بر زبان جاری کردن نام  فاطمه (فاطیما) آنچنان شکوهمند و با عظمت است که ورای درک بشر می باشد؛ این نام درهای بسته را می گشاید، بیماری ها را شفا می دهد و ... چه رسد به دوست داشتن و اعتقاد به جایگاه خدادی فاطمه سلام الله علیها به عنوان یکی از مطیعترین و محبوبترین بندگان خدای یکتا و ایمان به ولایت ایشان و پدر و شویشان و فرزندانشان علیهم السلام.  از خداوند می خواهیم که در ظهور مولایمان حضرت مهدی فاطمه علیهما السلام و به دنبال آن رجعت عیسی مریم علیهما السلام است تعجیل فرماید تا حقیقت آشکار شود. [سفر مکاشفات، 1:7 و ...(رجعت حضرت عیسی علیه السلام)؛ سفر مکاشفات 6:2 و ...( ظهور حضرت مهدی علیه السلام)]

ما مسلمانان به چنین داستان هایی برای اثبات حقانیت دین اسلام حقیقی نیاز نداریم؛ تنها با مقایسه شخصیت حضرت مریم سلام الله علیها آنگونه که در مسیحیت تحریف شده ارائه شده است با شخصیت زیبایی که از آن حضرت در اسلام حقیقی ارائه شده است برای هر فرد منصف حق جویی که واقعا خداوند را دوست دارد حقیقت روشن تر از نور روز می گردد و این چیزی ست که ما در ادامه مطلب در پی آن هستیم.

 

گناه نخستین

ابتدا باید بدانیم مفهوم "گناه نخستین" که مورد اعتقاد مسیحیان است چیست؟ مسیحیان بر این باورند که حضرت حوا علیها السلام با خوردن از درختی که خداوند خوردن از آن را ممنوع کرده بود "گناه نخستین" را مرتکب شد.(عهد عتیق، سفر پیدایش، 3:1-6)

در عهد جدید از پولس- کسی که حق وصایت اعطا شده از سوی خداوند متعال را از شمعون صفا Simon Peter غصب کرد- نقل شده است که حضرت حوا گناهکار بود:

 و زن را اجازت نمی دهم که تعلیم دهد یا بر شوهر مسلط شود بلکه در سکوت بماند.  زیرا که آدم اول ساخته شد و بعد حوا. و آدم فریب نخورد بلکه زن فریب خورده، درتقصیر گرفتار شد (رساله تیموتائوس،  باب 2، عبارات 11 الی 14)

 مسیحیان معتقدند که هر انسانی که به دنیا می آید آن "گناه نخستین" را به ارث می برد پس گناهکار و ناپاک به دنیا می آید و این یکی از دلایل غسل تعمید کودکان است.

 "آگوستین آف هیپو (354-430) Augustine of Hippo تعلیم داد که ... اگر شیطان ریشه شر را در شعور آنان نکاشته بود این گناه خاص اتفاق نمی افتاد...پس از ارتکاب این گناه طبیعت انسان تغییر شکل داد. آدم و حوا از طریق تولیدمثل جنسی طبیعت انسان را مجددا خلق کردند. اکنون نسل آنها در گناه زندگی می کند...آگوستین باور داشت که تنها مقصدهای حتمی ارواح بهشت و جهنم هستند. او نتیجه گرفت که نوزادانی که غسل تعمید نیافته اند در نتیجه گناه نخستین به جهنم می روند "(ویکی پدیای انگلیسی)

اما ویکی پدیا در ادامه می گوید: "برخی مسیحیان دکترین "گناه نخستین" یا "گناه اجدادی" را که در عهدین Bible یافت نمی شود، نمی پذیرند. "

از طرف دیگر "کسانی که ازاین دکترین حمایت می کنند به آموزه های پولس در رومیان 21-12: 5  و در قرنتیان اول 15:22به عنوان مبنای مطابق متن کتاب مقدس این دکترین می نگرند." (واژه نامه آکسفورد کلیسای مسیحی  Christian Church Oxford Dictionary(چاپ دانشگاه آکسفورد 2005)، مقاله "گناه نخستین")

همین دکترین تحریف شده موجب خلق این باور غلط که زن سرچشمه گناه است شد.

"آیا می دانید که هر یک از شما یک حوا است؟ عقاب الهی بر جنسیت شما در این عصر وجود دارد؛ و نیز گناه هم لزوما می بایست وجود داشته باشد. شما دروازه های شیطان هستید؛ شما شکننده مهر درخت ممنوعه هستید؛ شما اولین ترک کنندگان قانون الهی هستید؛ شما همان کسی هستید که آدم را فریب داد زمانی که شیطان به اندازه کافی شجاع نبود تا به او حمله کند. شما به راحتی تصویر خدا در مرد را ویران کردید. به خاطر ترک شما (یعنی مرگ) حتی پسر خدا مجبور بود بمیرد."(ترتولیُن قدیس- St. Tertullian - de Coltu Feminarum)

 شایان تذکر است که حقیقتا بر اساس قواعد فلسفی وارداتی ای مثل درنظر گرفتن ارتباط علت و معلول ست که مسیحیان این دکترین را ابداع کردند؛ یعنی دکترین گناه نخستین از فلسفه یونان نشأت گرفت، فلسفه ای که پولس نیز کاملا با آن آشنا بود:

"در افلاطونیزم و گونه های پیرو آن پرسش علت و ماهیت شیطان اساسی بود. این فرض کلی که گناه و شیطان آنتولوژیکال است (ماهیت حقیقی دارد) صغری کبری اصلی دکترین گناه نخستین را شکل داد. گناه برای آنکه به ارث برده شود باید ماهیت ، وجود واقعی، داشته باشد؛  گناه باید مرکب از چیزی باشد که انتخاب و فعل بد را موجب می شود، به جای آنکه ویژگی اخلاقی خود انتخاب باشد... به نظر می رسد که تنظیم کنندگان و توضیح دهندگان(طرفداران) دکترین گناه نخستین از عهدین به عنوان نقطه آغاز استفاده نکردند. به همین دلیل است که این دکترین به خودی خود از تفاسیر عهدینی استنباط نشد... اُریجین  Origen به جای خود عهدین بیشتر از تجربه شخصی اش – ستیزش با وسوسه و زندگی شکست  آلودش در مقابل گناه-  و  از این ایده و ایده نهفته در غسل تعمید دادن نوزادان برای کمک به تثبیت دکترین گناه نخستین استفاده کرد،سپس آگوستین این دکترین جدیدا خلق شده را توسعه داد...و در نتیجه دکترین گناه نخستین در کلیسا، ابتدا در غرب و سرانجام در شرق(افسس Ephesus 431 مسیحی) به صورت رسمی تثبیت شد..." (تاثیر فلسفه یونان بر رشد الهیات مسیحیThe Influence of Greek Philosophy on the Development of Christian Theology، نوشته جی دابلیو جپسون، دکترای الهیات مسیحی J. W. Jepson, D.Min)

بنابراین مسیحیان اساسا اعتقاد دارند که نوزادان هنگام تولد "گناه نخستین" را به ارث می برند و در نتیجه گناهکار هستند، با وجو اینکه نوزاد بیچاره هیج گناهی مرتکب نشده باشد!!! آنها همچنین اعتقاد دارند که جزای گناه، مرگ است و به اعتقاد آنان به همین دلیل است که انسان می میرد چرا که انسان ها- چه خود گناهی مرتکب شده باشند یا نشده باشند- همه گناهکار به دنیا می آیند. در نتیجه آنها معقتدند که از آنجایی که همه انسانها گناهکارند و برای گناهشان باید بمیرند پس نمی توانند زندگی ابدی داشته باشند و جاودانه رستگار شده و وارد بهشت شود؛ بنابراین تصمیم گرفتند که بگویند که خداوند خود برای گناهان آنها مرد تا جزای گناهان انسان را بپردازد تا انسان بتواند در بهشت زندگی جاودان داشته باشد!!! بنابراین خداوند نامحدود، یک انسان ضعیف - پسر خودش (عیسی)- شد و برای گناهان بشر شکنجه و کشته شد. و اینک که خداوند برای گناهان بشریت مرده است جزای گناهان بشر داده شده و انسان لازم نیست نگران باشد چرا که نه تنها "گناه نخستین" بخشیده شد بلکه همه گناهان گذشته و حال و آینده او هم بخشیده شد. پس انسانها می توانند هر گناهی که می خواهند مرتکب شوند چرا که با خون خدا نجات یافتند و در بهشت زندگی جاودان خواهند داشت!!! سبحان الله

 

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786