نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام
image

خداوند از میان ماههای سال به علم و حکمت خویش ماه رمضان را برای نزول کلام خود بر انبیاء علیهم السلام برگزید؛ نه فقط قرآن کریم بلکه صحف ابراهیم، و تورات موسی و زبور داوود و انجیل عیسی علیهم السلام نیز در ماه مبارک رمضان نازل گردیدند.


 

حفص بن غیاث گوید: از حضرت صادق علیه السّلام در باره گفتار خداى عز و جل پرسیدم که فرماید: شَهْرُ رَمَضانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ... «ماه رمضان که نازل شد در آن قرآن...» [سوره بقره آیه 185] مگر نه اینکه قرآن از ابتدا تا انتها در [بالغ بر] بیست سال نازل گردید؟

حضرت صادق علیه السّلام فرمودند: همه قرآن یک جا در ماه رمضان به بیت المعمور نازل گردید، سپس در طول بیست سال تدریجا نازل شد. سپس ادامه دادند پیغمبر صلی الله علیه و آله فرمودند: صحف ابراهیم در شب اول ماه رمضان، و تورات در شب ششم ماه رمضان ، و انجیل در شب سیزدهم ، و زبور در شب هیجدهم ماه رمضان و قرآن در بیست و سوم ماه رمضان نازل شد. (منبع: الکافی، ج‏2، ص: 628، من لا یحضره الفقیه، ج‏2، ص: 159 ح 2026 و...)

شایان تذکر است که در طول تاریخ انبیاء و اوصیاء علیهم السلام همیشه بر مبنای ماههای قمری تعالیم خویش را ابلاغ نموده اند؛ یعنی واقعا در همین ماه مبارک رمضان صحف و تورات و زبور و انجیل نیز نازل گردید. در اینجا سخنی از یک دانشمند مسیحی توماس مک الوین Thomas Mcelwain را می آوریم که مستند بر کتاب عهدین Bible ثابت می کند که تقویم دینی همیشه بر مبنای ماههای قمری بوده است و انسان با تغییر و تبدیل محاسبات، اصل تاریخ وقایع الهی را گم کرد:

"تقویم مسیحی آنقدر از عهدین (تورات و انجیل) دور افتاده که نیازی به بررسی آن نیست، آ‌ن تقویمی ست شمسی با ماه های خود ساخته که بیشتر با امپراطوری رومی مربوط می شود تا با حرکت کره ماه. تقویم یهودی مشکل دارتر است... به طوریکه منشاء تقویم خاخام ها، بعد از تورات می باشد. حتی بدون بررسی دقیق جزئیات تاریخی یهود که به Hillel دوم برمی گردد، واضح است تقویم خاخامی منشأ بعد توراتی دارد.

این حقیقت کاملا بدیهی ست که یهودیان 2000 سال پیش تقویم های متعدد متناقضی تنظیم کرده بودند. تدوین کنندگان همه آن تقویم ها ادعا داشتند که تقویم هایشان براساس عهدین تنظیم شدند در حالیکه هیچیک با تقویم یهودی ای که امروزه استفاده می شود،مطابقت ‌ندارند...

تقویم اسلامی شامل 12 ماه قمری در یک سال می باشد که هر ماه قمری با رؤیت ماه آغاز می شود... در عهدین فقط اشاره به 12 ماه قمری وجود دارد و ماهها با رویت قمر آغاز می شوند... تعدادی از عبارات عهدین به ماه نو اشاره دارد، اما زبور داوود فصل 81 عبارت سوم مهمترین آنها برای بیان چگونگی فرآیند رویت ماه و پخش خبر شروع ماه نو می باشد: "کرنا را بنوازید در اول ماه، در ماه تمام و در روز عید ما". ضرورت خبر دادن ماه نو، نشان می دهد که ماه نو با محاسبه معلوم نمی شد،‌ بلکه با رویت مشخص می شد." (توماس مک الوین Thomas Mcelwain از کتاب اسلام در عهدین Islam in the Bible)

چنین است که امروزه جایگاه ماه مبارک رمضان در پیشگاه خداوند و تاریخ نزول کتب الهی و در نتیجه برکات آن روزها و شب های خاص تنها بر پیروان حضرت محمد و آل محمد صلی الله علیهم اجمعین آشکار است و دیگران که صراط انبیاء و اوصیاء علیهم السلام را رها کرده اند از این نعمت محروم مانده اند.

کلام را با حدیثی زیبا از خاتم انبیاء، سرور کائنات، حضرت محمد صلی الله علیه و آله به پایان می رسانیم و از دوستانمان این درخواست را داریم که در روزها و شب های ماه مبارک رمضان خاصا در روز و شب بیست و سوم، دعا برای ظهور آخرین حجت معصوم خداوند، حضرت مهدی علیه السلام را فراموش نکنند:

حضرت‏ رسول صلّى اللَّه علیه و آله فرمودند: خداى تعالى از روزها روز جمعه؛ و از ماهها ماه رمضان، و از شبها شب قدر را برگزید، و از مردم انبیاء را اختیار کرد، و از آنها رسولان را انتخاب فرمود و مرا از میان رسولان برگزید، و از من على را اختیار کرد، و از على حسن و حسین و از حسین اوصیاء را برگزید، و آنها هستند که از قرآن تحریف غلوّکنندگان و ادعای باطل جویان و تأویل جاهلان و نادانان را دور سازند، نهمى آنها باطن و ظاهر و قائم و گرامى‏ترین[در میان آن نه اوصیاء] است. ( وسائل الشیعه، مکیال المکارم، غیبت نعمانی و ...)

در اين سايت براي استخراج آيات و روايات غالبا از دو نرم افزار "گنجينه روايات نور "و "جامع التفاسير نور "  اثر مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي استفاده مي شود.

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786