نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

یاس پهلو شکسته

image

در شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها کلامی از حضرت محمد صلی الله علیه وآله را که هم در کتب اسلامی شیعی من جمله امالی شیخ صدوق هم در کتب سنی چون فرائد السمطین جوینی نقل شده است ، تقدیم ساحت قدس حضرت فاطمه و حضرت مریم سلام الله علیهما می نمائیم:و اما ابنتی فاطمة فانها سیدة نساء العالمین من الاولین و الاخرین و هی بضعة منی و هی نور عینی و هی ثمرة فؤادی و هی روحی التی بین جنبیّ و هی الحوراء الانسیه.

و اما دخترم فاطمه، پس همانا او سرور زنان عالمیان از گذشتگان و آیندگان است و او پاره ای از من و نور چشم من و میوه دل من است. او روح من است که در میان دو پهلوی من جای دارد.او حوریه ای[ بهشتی] در قالب بشر است.


متی قامت فی محرابها بین یدی ربها جل جلاله زهر نورها لملائکة السماء کما یزهر نور الکواکب لاهل الارض و یقول الله عزوجل لملائکته: یا ملائکتی انظروا فاطمة سیدة امائی قائمة بین یدی ترتعد(ترعد) فرائضها من خیفتی و قد اقبلت بقلبها علی عبادتی. اشهدکم انی قد امنت شیعتها من النار

هر وقت در محراب عبادتش در مقابل پروردگارش می ایستد، نورش برای فرشتگان آسمان درخشش دارد، همانند نور ستارگان آسمان که برای مردم زمین می درخشد.در این هنگام ، خدای عزوجل به فرشتگانش می فرماید: ای فرشتگان من! نگاه کنید به بنده من فاطمه که سرور همه بندگان من از جنس زنان می باشد. به او نگاه کنید که چگونه ما بین پهلو و شانه هایش از خوف عظمت من می لرزد و با قلبش به عبادت من روی آورده است. شما ملائکه را شاهد می گیرم که شیعیان او را از آتش دوزخ در امان داشتم.


و انی لما رأیتها ذکرت ما یصنع بها بعدی کأنی بها و قد دخل الذل بیتها و انتهکت حرمتها و غصبت حقها و منعت ارثها و کسر جنبها (و کسرت جنبتها) و أسقطت جنینها و هی تنادی:یا محمداه! فلا تجاب و تستغیث فلا تغاث.

هرگاه او را می بینم به یاد می آورم که بعد از من با او چه رفتاری می شود و همانند این است که من با او هستم و می نگرم که اهانت وارد خانه اش شده و حرمتش هتک گردیده و حقش غصب شده و ارثش گرفته شده است. پهلویش شکسته و جنینش سقط شده است. این در حالی ست که مرا به اندوه می خواند.ولی جواب داده نمی شود و کمک می خواهد و کسی او را یاری نمی دهد.


فلا تزال بعدی محزونة مکروبة باکیة تتذکر (فتذکر) انقطاع الوحی عن (من) بیتها مرة و تتذکر فراقی اخری و تستوحش اذا جنها اللیل لفقد صوتی الذی (التی) کانت تستمع الیه اذا تهجدت بالقرآن.

پس همواره بعد از من غصه دار، داغدار و گریان است.گاهی به یاد می آورد که وحی از خانه او قطع شده و گاهی دوری مرا به خاطر می گذراند.وقتی ظلمت شب همه جا را فرا می گیرد از این که مانند همیشه صدای مرا-که در نماز شب قرآن می خواندم- نمی شنود احساس غربت و تنهایی می کند.


ثم تری نفسها ذلیلة بعد أن کانت فی ایام ابیها عزیزه. فعند ذلک یؤنسها الله تعالی [ذکره بالملائکة] فنادتها (فینادی) بما نادی (نادت) به مریم بنت عمران فتقول: یا فاطمة ان الله اصطفیک و طهرک و اصطفیک علی نساء العالمین. یا فاطمة اقنتی لربک و اسجدی و ارکعی مع الراکعین.

سپس می بیند که حرمتش شکسته شده در حالی که در زمان حیات پدرش عزیز و مورد احترام بوده است. در این هنگام است که خدای متعال مونسش می شود [به ملائک] و صدایش می زند [می زنند] همان گونه که مریم را ندا داد [دادند]. پس می گویند: ای فاطمه ! همانا خداوند تو را برگزید و مطهر گردانید و تو را بر همه زنان عالمیان برتری داد. ای فاطمه! پروردگارت را همواره عبادت کن و برای او سجده به جای آور و با رکوع کنندگان رکوع نما.


ثم یبتدی بها الوجع فتمرض فیبعث الله عزوجل الیها مریم بنت عمران تمرضها و تؤنسها فی علتها.

  سپس دردهای او شروع می گردد و مریض می شود. پس خداوند مریم را به سوی او می فرستد تا او را پرستاری کند و در بیماری اش با او انس گیرد.


فتقول عند ذلک: یا رب انی قد سئمت الحیاة و تبرمت بأهل الدنیا فألحقنی بأبی؛ فیلحقها الله عزوجل بی فتکون اول من یلحقنی من اهل بیتی.

در این هنگام است که فاطمه دست به دعا بر می دارد: پروردگارا! از زندگی خسته شدم و از اهل دنیا ملول گشتم؛ مرا به پدرم ملحق فرما! پس خداوند متعال، فاطمه را به من ملحق می نماید و او اولین فرد از اهل بیت من است که بر من وارد می شود.


فتقدم علیّ محزونة مکروبة مغمومة مغصوبة مقتوله.

سپس بر من وارد می شود در حالی که محزون و بلادیده و ناراحت است و حقش غصب شده و به قتل رسیده است.


فأقول عند ذلک: اللهم العن من ظلمها و عاقب من غصبها و ذلل من أذلها و خلد فی نارک من ضرب جنبها (جنبیها) حتی القت ولدها. فتقول الملائکة عند ذلک آمین.


درآن هنگام می گویم: خداوندا! لعنت کن کسی را که به فاطمه ظلم کرده است و عذاب کن کسی را که حق او را غصب کرده است و خوار کن کسی را که به اهانت کرده و حرمتش را هتک کرده است و در عذاب دوزخت جاودان کن کسی را که به پهلوی او زده و فرزندش را سقط کرده است. پس در این هنگام فرشتگان آمین می گویند.

فرائد السمطین ج 2 ص 34 -35 (بیروت، طبع محمودی)
برای مشاهده یا دریافت متن مقاله به صورت pdf اینجا را کلیک کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم

از مسیحیت بیشتر بدانیم

یک شنبه، 10 آبان 1394
image
  مبشرین کلیسا دائما اسلام را متهم به قوانینی ضد زن میکنند .   و برای اثبات این اتهام تصاویری از زن در نگاه افراط گرایان به تصویر میکشند .   این در حالی است که در اسلام سفارش بسیاری به پاسداشت مقام زن شده است .   اما...
یک شنبه، 29 شهریور 1394
image
      خشونت یکی از نسبت های   باطلی ست که به طور مداوم مبشرین مسیحی و رسانه های غربی در باره اسلام به کار می برند . پاپ بندیکت شانزدهم در اولین سخنرانی خود در آلمان اسلام را دین خشونت نامید . دانمارک با کشیدن...

نحوه جستجو در سایت

1- اینجا کلیک نمایید.

2- عبارت مورد نطر خود را وارد نمایید.

3- اگر بدنبال مقاله ی یا جمله ی مشخصی هستید در قسمت "تنظیمات کلید واژه"، "عبارت دقیق" را انتخاب نمایید.

4- در قسمت "صافی جستجو بوسیله"، فقط "صفحات" را تیک بزنید.

5- به روی دگمه "جستجو" کلیک نمایید.

سوالات متداول

معرفي محصولات

 

 

مجموعه جزوات بررسی های تحلیلی و منصفانه پیرامون مسیحیت تألیف استاد دکتر فریدونی و کتاب محمّد و آل محمّد صلی الله علیهم اجمعین وعده انجیل از گروه پدر مهربان به چاپ رسیدند.

شماره تماس: 

از داخل ايران 09352404609

از خارج 9352404609-98

همچنین کتاب از فریب تا رهایی توسط مؤسسه آفاق به چاپ رسید.

تلفن تماس

22847035

22847786